2020 m. Apžvalginė apžvalga – ar tai išmintinga investicija?

siunčiamas-apžvalga1


„Sendible“ yra turtingas funkcijų, tačiau ar kaina tinkama?

„Sendible“ yra puikus įrankis, tačiau norint išlikti rinkodaros žaidimo viršuje, turite turėti stiprią socialinės žiniasklaidos strategiją. Jūs, būdamas SVV, neturite laiko ar įgūdžių patys susikurti, tačiau už verslo pietų kainą galite samdyti „Fiverr“ socialinės žiniasklaidos ekspertą tai pakels jūsų verslą į kitą lygį.

Kai jūs kalbate apie geriausius socialinės medijos valdymo įrankius, „Sendible“ yra viena iš paslaugų, kurią žmonės dažniausiai mini. „Sendible“ pradėjo veikti 2009 m. Ir reklamuoja save kaip gerą alternatyvą socialinės žiniasklaidos valdymo įrankiai kaip Hootsuite ir Buffer.

„Sendible“ palaiko visus pagrindinius socialinės žiniasklaidos tinklus, įskaitant „Facebook“ puslapius ir grupes, „Twitter“, „Instagram“ verslo profilius, „Facebook“ skelbimus, „LinkedIn“ profilius ir puslapius, „Google“ mano verslą, „YouTube“ ir „Pinterest“.

Tai reiškia, kad ji turi potencialą būti universalus socialinės žiniasklaidos prietaisų skydelis, skirtas mažoms įmonėms ir prekių ženklams. (Arba galite tiesiog naudoti ją su savo mėgstama socialinės žiniasklaidos svetaine kaip tviterio planuoklį, „Facebook“ planuoklį, „Instagram“ planuoklį, „Pinterest“ planuoklį – gerai, jūs turite idėją.)

„Sendible“ požiūris šiek tiek skiriasi nuo Hootsuite ir Buferis dirbti su socialiniais tinklais. Kiekviena sąveika su tinklu vadinama „paslauga“, taigi, jei skelbiate „Twitter“ ir srautuojate į „Twitter“, tai laikoma dviem paslaugomis.

Pradinis planas suteikia vienam vartotojui prieigą prie 12 paslaugų. Su „Traukimo planu“ galite turėti tris vartotojus ir 48 paslaugas, septynis vartotojus ir 105 paslaugas, naudodamiesi „Augimo planu“, ir 12 vartotojų, ir 192 paslaugas, naudodami masto planą. Visi planai siūlo 30 dienų nemokamą bandomąją versiją (nereikia kreditinės kortelės), todėl prieš ilgalaikį finansinį įsipareigojimą galite išbandyti „Sendible“ tam tikrą laiko tarpą.

Nors „Sendible“ apžvalgos garsina prekės ženklo ypatybes ir puikias ataskaitas, išlieka klausimas: ar verta nesąžininga kainų etiketės? Mūsų išsami „Sendible“ apžvalga netrukus išsiaiškins.  Mes ketiname išbandyti traukos planą, todėl skaitykite toliau, kad sužinotumėte, ar „Sendible“ yra jums tinkamiausias socialinės medijos informacijos suvestinė ir atitinka specifinius jūsų verslo poreikius.

Mes išbandėme šį įrankį kaip didesnio projekto, kuris įvertino visus, dalį geriausios socialinės žiniasklaidos valdymo priemonės.

Tvirta „viskas viename“ socialinės medijos informacijos suvestinė

„Sendible“ turi daugybę funkcijų, leidžiančių ją sustiprinti. Tai apima bendrinimo mygtuką, kuris padeda agentūrų klientams ir komandos nariams greitai ir lengvai dalytis turiniu, ir mobilioji programa, suteikianti kelyje prieigą prie galingo stebėjimo, įtraukimo, analizės ir dar daugiau.

Socialiniai gautieji ir įtraukimas

Įsitraukite skirtukas yra „Sendible“ esmė. Tai tarsi puikus socialinės žiniasklaidos stebėjimo priemonė, leidžianti stebėti socialinės žiniasklaidos veiklą visais jūsų pridėtais kanalais. Be to, galite spustelėti atskirus srautus per Svarbiausi gautieji puslapio dešinėje, norėdami pamatyti, į ką „Sendible“ rekomenduoja atkreipti dėmesį.

siunčiamos funkcijos1

Žinutės rūšiuojamos pagal datą, kad galėtumėte lengvai pamatyti, kas yra naujausia, arba sekti viską, ko praleidote. Į pranešimus galite atsakyti tiesiogiai iš šios sąsajos. Pvz., Spustelėjus atsakymo mygtuką „Twitter“ pranešime, atsidaro langas, kuriame automatiškai priskyrė žymą asmuo, į kurį atsakote. Taip pat yra patogus peržiūros mygtukas (akių piktograma), kad galėtumėte patikrinti, kaip atrodys jūsų pranešimas.

siunčiamos funkcijos2

Taip pat galite atlikti daugybę veiksmų, kuriuos galėtumėte atlikti tikrose programose, pavyzdžiui, patikti, retweetuoti, bendrinti, komentuoti ir pan. Gana tvarkinga savybė yra galimybė pamatyti išsamią profilio informaciją „Twitter“ vartotojams, tiesiog spustelėjus vartotojo vardą.

siunčiamos funkcijos3

Šią funkciją „Sendible“ taip pat integravo su „Majestic“, kad pateiktų pasitikėjimo balus ir metriką. Tai puikiai tinka įmonėms, kurioms reikia daugiau informacijos apie savo gerbėjus.

Socialinis klausymasis

Socialinės žiniasklaidos stebėjimo įrankiai yra nepaprastai svarbūs bet kuriame versle, o „Sendible“ turi juos iškepti tiesiai. Naudokite Monitorius skirtuką, kad atkreiptumėte dėmesį į tai, kas internete sakoma apie jūsų prekės ženklą.

Vienas šaunus dalykas yra tai, kad „Sendible“ pradeda jus nuo kelio automatiškai sukurdami raktinių žodžių monitorius pagal jūsų svetainę ir pomėgius (šią informaciją pateikiate sąrankos metu). Taip pat galite pridėti savo, kuris yra naudingas, jei reikia saugoti skirtukus keliose svetainėse ar temose.

Arba galite tiesiog ieškoti svetainės ar prekės ženklo, kurį norite stebėti, kaip tai padariau toliau. Naujausios paieškos rodomos Paieškos submeniu Monitorius skirtukas.

siunčiamos funkcijos4

Raktinių žodžių monitoriuose taip pat yra jausmų analizė, taigi jūs galite įvertinti, kaip žmonės jaučiasi dėl jūsų verslo ir gali atitinkamai reaguoti. Jei norite pakeisti neigiamas nuotaikas, tai yra naudinga priemonė. Galite išfiltruoti šio skirtuko turinį pagal šaltinį ir jausmus, kad iš tikrųjų įsigilintumėte į tai, kas vyksta su jūsų prekės ženklo reputacija.

siunčiamos funkcijos5

Stebėjimas veikia tik „Facebook“ ir „Twitter“, o tai yra savotiška gėda, bet vis tiek naudinga. Šią „Sendible“ skiltį taip pat galite naudoti kaip žymeklio žymeklį, taigi jūs neatsilikite nuo aktualių temų ir dominančių klausimų į savo verslą. Tai leidžia greitai pereiti prie tendencijų, kad labiau įsitrauktumėte į savo socialinės žiniasklaidos turinį.

Skelbimų publikavimas ir planavimas

Kai būsite pasirengę kurti turinį, spustelėkite Sudarykite mygtuką, jei norite gauti iššokantį langą. Čia galite įklijuoti nuorodą arba sukurti socialinės žiniasklaidos pranešimą. Kompozicijos lange yra keletas naudingų įrankių, tokių kaip nuorodų trumpintuvai, priedai (pavyzdžiui, norint pridėti daugiau vaizdų) ir jaustukai.

Taip pat galite spustelėti kalendorių, norėdami išsiųsti arba suplanuoti atnaujinimą, išsaugoti juodraštį arba nukopijuoti jį į savo turinio biblioteką, kad galėtumėte lengvai dalintis juo kelis kartus.

siunčiamos funkcijos6

Sukūrę originalų pranešimą, pasirinkite tinklus, kuriuose norite paskelbti. „Sendible“ automatiškai formatuoja įrašus tinkamai kiekvienam tinklui. Taip pat gausite prieigą prie papildomų parinkčių, tokių kaip akių piktograma, kad būtų rodoma peržiūra, ir mygtukai, skirti pranešimui siųsti ar planuoti..

siunčiamos funkcijos7

Kitos leidybos funkcijos apima galimybę komponuoti kelis įrašus vienu metu, masiškai įkelti juos per CSV ir kurti socialinės žiniasklaidos turinio kampanijas atskirais laiko tarpais..

Tu gali pamatyti visą suplanuotą ir paskelbtą turinį „Sendible“ kalendoriaus sąsajoje, kuri yra naudinga skelbimų planavimo priemonė. Taip pat nesunku pertvarkyti turinį ir vilkant. Vis dėlto skirtingai nuo buferio, matysite tik tą turinį, kurį paskelbėte naudodamiesi „Sendible“, taigi, jei naudojate daugiau nei vieną socialinės medijos įrankį, tai yra trūkumas.

Komandos ypatybės

Naudojant socialinės medijos planavimo įrankius, tokius kaip „Sendible“, svarbu, kad komandos galėtų efektyviai dirbti. Panašu, kad „Sendible“ turi šią teisę su užduotimis sritis, kurioje galite pamatyti užduotis priskirtas jums, kitiems ir baigtiems. Tai paprasta, bet efektyvu.

siunčiamos funkcijos8

Kai būsite pasirengę išplėsti savo komandą, galite pridėti naujų komandos narių tik vienu paspaudimu.  Kai skelbiate bet kokį turinį, yra gana paprasta nusiųsti jį peržiūrėti, kol jis nebus pateiktas, kaip parodyta anksčiau.

Siūlomas turinys

„Sendible“ automatiškai sukuria jums turinio biblioteką, tačiau taip pat galite pridėti savo. Tai puiki vieta kurti amžinai žaliuojančio turinio socialinės žiniasklaidos įrašus, kad galėtumėte vėl lengvai dalintis ja, nebegalėdami taisyti įrašo nuo nulio..

Taip pat galite pamatyti turinio rekomendacijas pagal tai, ką paskelbėte „Twitter“, ir yra temų grupių, kuruojamų „Sendible“, todėl visada turite įdomų turinį, kurį norite bendrinti. Tai puikus būdas išspręsti, ką reikia išsiaiškinti, ką paskelbti.

siunčiamos funkcijos9

Išorinės integracijos

„Sendible“ susijęs ne tik su socialinės medijos planavimo įrankiais – jis taip pat palaiko keletą tinklaraščių kūrimo platformų. Tai apima „WordPress.org“ ir „WordPress.com“, „Medium“, „Blogger“, „Tumblr“, taip pat mažiau žinomas platformas, tokias kaip „Movable Type“ ir „MetaWeblog“..

Jis taip pat turi daugybę kitų išorinės integracijos, siekiant supaprastinti jūsų socialinės medijos turinio valdymą dar daugiau. Yra integracijos, skirtos modeliuoti „Facebook“ komentarus, atnaujinti „Facebook“ viršelio nuotrauką, kurti grafiką su „Canva“, pridėti vaizdus iš „Dropbox“ ar „Google Drive“, stebėti socialinės žiniasklaidos poveikį srautui naudojant „Google Analytics“ ir gauti socialinės žiniasklaidos pranešimus „Slack“. Nors „Sendible“ nėra tiek integracijų, kiek „Hootsuite“, ji koncentruojasi į tuos, kuriuos dažniausiai naudoja pagrindiniai vartotojai..

siunčiamos funkcijos10

„Sendible“ lengva nustatyti ir naudoti, naudojant keletą neesminių problemų

„Sendible“ parengimas neužtrunka, be to, jame yra keletas tvarkingų funkcijų. Net jei jūs nesuprantate to pirmą kartą, galite lengvai pridėti ir pašalinti paslaugas naudodamiesi patogiu meniu mygtuku.

Be vargo sąranka

Registracija į „Sendible“ buvo paprastas procesas, kuriam prireikė mažiau nei minutės.  Vienas iš dalykų, kuriuos aš labiausiai vertinau, yra tai, kad jis man tiesiai registracijos puslapyje pasakė, kada baigsis nemokamas bandymas.

lengvai siunčiamas naudoti1

Prisijungę iškart gausite galimybę pridėti abonementų, pradedant dažniausiai verslu: „Facebook“, „Twitter“, „LinkedIn“, „Instagram“ ir „Google“ mano verslas. Vėlgi, socialinės žiniasklaidos paskyrų pridėjimas yra sklandus – vienas greičiausių procesų, kuriuos mačiau. Be to, „Sendible“ informuoja jus apie pridėtų ir paliktų paskyrų ir paslaugų skaičių.

lengvai siunčiamas naudoti2

Vis dėlto buvo pora neesminių klausimų. Kai pridėjau sąskaitą, ne visada buvo aišku, kad ji iš tikrųjų buvo pridėta, kai persikėliau į kitas informacijos suvestinės dalis. Pvz., Atrodė, kad buvo pridėta ir „LinkedIn“, ir „Instagram“ profiliai, tačiau turinys neparodė, kai tikrinau.

Vis dėlto „Twitter“ ir „Facebook“ jie veikė puikiai, ir aš galėjau pradėti kurti turinį.

Automatiškai skelbiamas turinys

Viena iš geriausių „Sendible“ funkcijų yra galimybė stebėti RSS tiekimus ar svetaines ir automatiškai skelbti tą turinį savo socialinėse svetainėse. Norėdami tai padaryti, eikite į Turinys, tada Kanalai, ir pasirinkite Naujas automatinis pranešimas. Jei norite pridėti šaltinį, ieškokite pagal pavadinimą arba URL. Tada nustatykite parinktis, tokias kaip atnaujinimo dažnis, įrašų skaičius ir pan.

lengvai siunčiamas naudoti3

Galite nuspręsti, ar pridėti šį turinį prie juodraščių, ar prie kalendoriaus kaip suplanuotą įrašą. Tai puikus būdas visiškai užpildyti turinio kalendorių. Šią funkciją naudojau skelbdamas „LinkedIn“, nors automatizuotas „Facebook“ paskelbimas taip pat veiktų. Tai yra didžiulis laiko taupymas užimtiems socialinės žiniasklaidos vadybininkams.

Taip pat galite gauti įspėjimą el. Paštu, kai jūsų žinutė bus pristatyta, nors tie, kurie turi užimtas socialinės žiniasklaidos paskyras, gali norėti tai išjungti.

Socialinių sąskaitų grupavimas

Jei esate agentūros ar socialinės žiniasklaidos vadybininkas, tvarkantis kelių klientų socialinę mediją, „Sendible“ paskyrų grupavimo priemonė yra puikus būdas susitvarkyti. Galite pridėti klientų tokiu pačiu būdu, kaip įtraukdami naujus vartotojus į komandą, o visi klientai gauna atskiras informacijos suvestines. Jei norite pridėti kiekvieno kliento socialinės medijos paskyras, perjunkite jas iš vienos pusės į kitą, kad galėtumėte jas valdyti atskirai.

Automatiškai sugeneruotos ataskaitos pateikia naudingą socialinės medijos metrikos apžvalgą

Socialinės žiniasklaidos analizė prieinama per Išmatuoti skirtuką „Sendible“ prietaisų skydelyje. Tai suteikia jums apžvalgos, kas vyksta su jūsų profiliais. Nesvarbu, ar tvarkote savo socialinę žiniasklaidą, ar naudojate kelias paskyras kaip agentūrą, jums bus lengva ja naudotis.

„Analytics“

„Analytics“ prietaisų skydelyje yra švari, aiški sąsaja. Jame yra pagrindinių socialinės žiniasklaidos paskyrų, kurių duomenys „Sendible“ renka duomenis, mygtukai. Spustelėkite bet kurį mygtuką, kad eitumėte į tikrąją ataskaitą arba nustatytumėte tos platformos analizę. Tai lengva naudoti ir veikia gana greitai.

siunčiamasis-analitinis1

Jei norite sužinoti, kaip panaudoti „Sendible“ analizę, kad patobulintumėte savo socialinės žiniasklaidos strategiją, skaitykite daugiau čia.

Ataskaitų teikimas

„Sendible“ automatiškai sukuria jūsų pridedamų platformų ataskaitas ir jose pateikiama naudinga apžvalga.

„sendible-analytics2“

Bet taip pat galite kurti pasirinktines ataskaitas, remdamiesi daugybe įžvalgų ir diagramų. Tiesą sakant, „Sendible“ ataskaitos yra gana nuostabios, nes visose ataskaitose yra ta pati graži vartotojo sąsaja ir duomenų kaupimas visais jūsų socialinės žiniasklaidos našumo aspektais..

Programos ir integracija

„Sendible“ turi tik vieną papildomą analizės integraciją: „Google Analytics“. Iš pradžių tai buvo šiek tiek klaidinga, tačiau po poros dienų ji pateikė naudingą svetainės veikimo apžvalgą. Tai yra geras būdas telkite visą savo socialinę ir žiniatinklio analizę po vienu stogu, ir sutaupysite laiko užimtiems rinkodaros specialistams.

„Sendible“ turi didelę žinių bazę, tačiau gali lėtai reaguoti

„Sendible“ palaiko vartotojus naudodamas išsamią žinių bazę, taip pat nuolatos atnaujina informacijos apie prietaisų skydelyje žinomas problemas. Yra palaikymas telefonu JAV, JK ir Australijoje.

Išskyrus tai, turėsite atidaryti palaikymo bilietą. Reikia užpildyti labai daug detalių, plius „recaptcha“, kuris ne taip gerai veikė. Turėjau bandyti keturis kartus, kol ji leido atlikti mano užklausą.

siunčiamas-palaikymas1

Įdomi savybė yra tai, kad „Sendible“ leidžia jums nuspręsti, kokia svarbi jūsų užklausa. Aš savo užklausą pažymėjau kaip „svarbią“, o ne kaip „skubią“ ir po kelių dienų vis laukiau atsakymo.

Siūlomi 48 valandų reagavimo laiko tikslai, Klientų aptarnavimas galimas nuo 9 iki 19 val. UTC nuo pirmadienio iki penktadienio. Mano nuomone, tai yra nepakankama, nes daugelis kitų socialinės žiniasklaidos priemonių siūlo greitesnes palaikymo galimybes.

Neatrodė, kad mano vietoje būtų tiesioginiai pokalbiai, tačiau atlikusi „Google“ paiešką galėjau pasiekti palaikymo el. Pašto adresą. Siunčiau laišką, kuriame klausiau, kaip suplanuoti tą patį pranešimą skirtingu metu skirtingose ​​socialinės žiniasklaidos paskyrose ir laukiau atsakymo.

Kadangi šį el. Laišką išsiunčiau po darbo penktadienį, maniau, kad pirmadienio rytą atsakymas bus gana greitas. Atsakymas taip pat buvo naudingas ir išsamus, įskaitant vaizdo įrašą, kaip išspręsti mano užklausą.

siunčiamas-palaikymas2

Apskritai maniau, kad „Sendible“ klientų aptarnavimas gali būti geresnis. Niekada negavau atsakymo į savo palaikymo bilietą, nors palaikymas el. Paštu veikė gerai.

Paramos anketa

Paramos tipas Užduotas klausimas: Prieinamumo valandos Atsakymo laikas Atsakytas klausimas?

Taip / Ne / Šiek tiek

Aptarnavimas
Rezultatas (1-5)
Bilietas Kaip rasti „LinkedIn“ profilio, kurį pridėjau, duomenis 9:00 – 19:00 UTC nuo pirmadienio iki penktadienio 48 valandos+ Ne 1
Pašto adresą Aš susipainiojau dėl to, kaip suplanuoti tą patį pranešimą skirtingu metu skirtingose ​​socialinės žiniasklaidos paskyrose. 9:00 – 19:00 UTC nuo pirmadienio iki penktadienio 48 valandos+ Ne 1
Telefonas Nenaudojamas (tik JAV, JK, Australijoje) 9:00 – 19:00 UTC nuo pirmadienio iki penktadienio NA NA NA

Siūloma kaina yra aukšta, tačiau joje gausu funkcijų

Palyginti su tokiais įrankiais kaip Buferis ir Hootsuite, kurie abu siūlo nemokamus planus, „Sendible“ atrodo brangiai kainuoja. Tačiau šis įrankis yra nepaprastai turtingas, todėl jis gali būti jo vertas.

Tačiau jei norite daugiau nei pagrindinę socialinės žiniasklaidos metrikos ataskaitą, turėsite atnaujinti į traukos planą, kurio kaina panaši į „Hootsuite’s Team“ ir „Buffer“ verslo planą. Tačiau „Sendible“ ataskaitos yra daug geresnės ir galėtų jas padaryti patrauklesnes, ypač dabar, kai „Buferis“ savo geriausią analizę perkėlė į atskirą įrankį, Buferio analizė.

„Sendible“ priima visas pagrindines kredito korteles ir taiko 15% nuolaidą metiniams pirkiniams. Pelno nesiekiantiems asmenims taip pat taikoma 15% nuolaida arba 25% metinėms išmokoms.

Taip pat galite nusipirkti papildomų paslaugų pagal bet kurį planą. Kainą galima rasti pateikus prašymą.

  # socialinių profilių skaičius Naudotojų skaičius Tvarkaraščio įrašai galimi Kaina per mėnesį
Starteris 12 1 Taip 29 USD
Traukos 48 3 Taip 99 USD
Augimas 105 7 Taip 199 USD
Skalė 192 m 12 Taip 299 USD

Atšaukimai & Grąžinimas

Aš įsitraukiau į nemokamą „Sendible“ bandomąją versiją be jokių kredito kortelės duomenų. Aš jį atšaukiau nepasibaigus teismo procesui, todėl man nereikėjo grąžinti pinigų. Atšaukimas buvo paprastas ir nereikėjo gauti papildomos pagalbos. Skaitykite daugiau apie „Sendible“ paskyros atšaukimą.

Kaip „Sendible“ atitinka varžybas??

„Sendible“ yra ypatingas socialinės žiniasklaidos valdymo įrankis, kuris yra ypač tinka agentūroms, komandoms ar laisvai samdomiems darbuotojams klientų socialinės žiniasklaidos paskyrų tvarkymas.

„Starter“ plane yra daug funkcijų, kad galėtumėte geriau teikti ataskaitas, turėsite naujovinti. Tai pasakė, ataskaitos yra puikios ir labai lengvai pritaikomos. „Sendible“ taip pat naudingas dėl fantastiškos integracijos verslo vartotojams.

Neigiama yra klientų palaikymas, kuris yra lėtas. Tačiau jų žinių bazė yra išsami, be to, jie teikia naudingas demonstracines demonstracines versijas ir internetinius seminarus, kurie padės naujiems klientams greitai pradėti veiklą..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector