Vietņu veidotājs salīdzinājumā ar vietņu izstrādātāju – kāda ir atšķirība?

Ja jums ir kāds, kam nav nekādas pieredzes vietņu izveidē vai mitināšanā, jūs varētu domāt, ka vienīgā iespēja ir nolīgt profesionāli ar nepieciešamajām zināšanām, lai to izdarītu jūsu vietā. Tomēr mūsdienās vietnes izveidošanai jums nav vajadzīgas nekādas kodēšanas prasmes vai izdomāts grāds. Un par to mums ir vietņu veidotāji, par kuriem pateikties.


Tagad jūs varētu man pajautāt: “Hendriks, kāds gan ir vietņu veidotājs? Un kā tas atšķiras no vietnes izstrādātāja? ” Ir viegli saprast, kā šo divu terminu smalkā atšķirība var mulsināt tos, kuri šajā telpā ir jauni. Tomēr ir ārkārtīgi svarīgi saprast atšķirību starp abiem, jo ​​tie sniedz ļoti atšķirīgas pieejas jūsu vietnes izveidošanai.

Kas ir vietņu veidotājs?

Vietnes veidotājs ir programmatūras platforma, kas lietotājiem ļauj izveidot vietni, nepaļaujoties tikai uz kodēšanu. Parasti vietņu veidotāji ļauj jums izveidot un noformēt vietni, neizmantojot nevienu kodu; tomēr daži celtnieki ļauj jums modificēt vai paplašināt savu vietni ar kodu, ja jūs to spējat, un jums patīk..

Parasti vietņu veidotājs nodrošina informācijas paneļa veida saskarni, kuru izmantojat savas vietnes tīmekļa lapu izveidošanai un pielāgošanai. Šīs saskarnes vissvarīgākie komponenti ir šādi:

  • Priekšskatījuma panelis. Šajā panelī ir ietverts jūsu vietnes reāllaika priekšskatījums, lai jūs varētu redzēt izmaiņu ietekmi un to, kā jūsu vietne izskatīsies, kad tās veiksit. Šajā panelī var būt vai nav vilkšanas un nomešanas funkcijas, kas ļauj peli burtiski vilkt elementos dažādās pozīcijās, izmantojot peli.
  • Stila iespējas. Vajadzētu būt vienam vai vairākiem paneļiem, kas parāda daudzus iestatījumus, kuri ietekmē rediģētās vietnes stilu. Šie paneļi parasti atrodas paneļa sānos, apakšā vai augšpusē, un tajos bieži ir krāsu, fontu un citu stila maiņas iestatījumi..
  • Fonds un administrators. Lielākā daļa vietņu veidotāju nodrošina arī funkcionalitāti, lai izveidotu vai noņemtu tīmekļa lapas un emuāru ierakstus, pārvaldītu veikalu, instalētu papildu funkcijas un daudz ko citu. Vajadzības gadījumā tas var piedāvāt arī kontu pārvaldības rīkus. Parasti jūs varat apmainīties starp veidotāju / pielāgotāju un šiem aizkulišu iestatījumiem pēc vēlēšanās.

Šis ir Weebly veidotāja piemērs ar priekšskatījuma un vilkšanas un nomešanas paneli pa vidu, stila opcijas pa kreisi, kā arī fona un administratora iestatījumus augšpusē:

Vietņu veidotājs salīdzinājumā ar vietņu izstrādātāju - kāda ir atšķirība?

Weebly ir populārs celtnieks, pazīstams ar vilkšanas un nomešanas saskarni un plašajām izvēlņu opcijām. Lai uzzinātu vairāk, izlasiet mūsu speciālistu pārskatu .

Citas iespējas, uz kurām paļaujas gandrīz visi vietņu veidotāji, ir veidnes, ko sauc arī par tēmām. Tie ir iepriekš sagatavoti vietnes lapu izkārtojumi un noformējumi. Lietotāji var izvēlēties veidni vai motīvu kā savas vietnes noklusējuma izkārtojumu, kuru viņi pēc tam var izmantot kā pielāgošanas sākumpunktu.

Vietņu veidotājs salīdzinājumā ar vietņu izstrādātāju - kāda ir atšķirība?

Vietņu veidotāji ir sastopami daudzās dažādās formās. Piemēram, ir bezsaistes celtnieki lejupielādējat un instalējat datorā, un ir tiešsaistes celtnieki pēc piekļuves internetam varat piekļūt, izmantojot pārlūkprogrammu. Viņi arī varētu būt atvērtā koda un brīvi lietojams ikviens vai patentēts, kas nozīmē, ka jums ir jāiegādājas programmatūra vai jāiegādājas abonements to izmantot.

WordPress.org ir atvērtā pirmkoda veidotāju piemērs, savukārt Site123 un Wix ir patentēti tiešsaistes veidotāji. Jūtieties brīvi uzzināt vairāk par pēdējām iespējām mūsu ekspertu vietnes123 pārskatā vai mūsu ekspertu Wix pārskatā. Vietne123 ir plaši pazīstama ar savu ērto lietošanu un spēju palīdzēt izveidot jūsu vietni trīs ātros soļos, un Wix ir populāra ar simtiem skaistu veidņu.

Kas ir vietņu izstrādātājs?

Vietnes izstrādātājs ir reāla persona ar prasmēm izveidot vietni no jauna. Vairumā gadījumu tas nozīmē viņš zina vietņu kodēšanas valodas, piemēram, HTML, JavaScript, CSS un, iespējams, citas, un ērti lieto to. Lai arī ne vienmēr tas notiek, lielākajai daļai vietņu izstrādātāju ir oficiāla apmācība, izglītība vai pat grāds vietņu izstrādē.

Vietņu izstrādātāji parasti strādā kā uzņēmuma darbinieki, kur viņi izveido un pārvalda uzņēmuma vietni, vai arī viņi strādā kā ārštata darbinieki un piedāvā savus pakalpojumus uz līguma pamata.

Lai gan vietņu izstrādātāji tradicionāli izmantoja vietņu izveidi un rediģēšanu, izmantojot kodēšanas valodas, šodien jūs varat atrast izstrādātājus ar ļoti ierobežotu kodēšanas prasmju kopu, bet kuri specializējas noteiktu vietņu veidotāju lietošanā. Tā kā šie izstrādātāji ir tik pieredzējuši, kā izmantot noteiktu veidotāju, viņi joprojām var izveidot vietnes daudz ātrāk un vienkāršāk nekā ikdienas lietotāji. Daudzi vietņu izstrādātāji tiek arī nolīgti, lai pielāgotu vietnes, kas izveidotas, izmantojot vietņu veidotāju, ar kodu – tas ir, ja platforma to atļauj.

Tātad, tagad vajadzētu būt skaidram, ka vietņu veidotājs un vietņu izstrādātājs ir divi ļoti atšķirīgi jēdzieni. Viena no tām ir programmatūras programma, kas palīdz cilvēkiem izveidot tīmekļa vietnes, bet otra ir cilvēks, kurš izveido tīmekļa vietnes izmantojot vai nu kodēšanas valodu, vai citus programmatūras rīkus. Neskaidrības, iespējams, rodas tāpēc, ka, izmantojot vietnes veidotāju, jūs, lietotājs, tehniski esat “veidotājs”.

Tātad, ko tas nozīmē tiem, kas vēlas izveidot vietni?

Kā jūs jau varējāt uzminēt, tas, vai izvēlaties izmantot vietnes veidotāju vai nolīgt izstrādātāju savas vietnes izveidošanai, var ievērojami ietekmēt visu procesu. Lai gan daži no kompromisiem varētu šķist ļoti acīmredzami, pastāv virkne plaši izplatītu nepareizu priekšstatu, kuru dēļ cilvēki joprojām pieņem nepareizu lēmumu:

Izmaksas un hostings

Cik maksā tīmekļa vietnes izstrādātāja īrēšana, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, starp kuriem ir arī vietnes mērogs un funkcijas. Tas varētu būt jebkur no dažiem simtiem dolāru līdz tūkstošiem dolāru avansā, un pastāvīgā uzturēšana jums papildus maksā. No otras puses, vietņu veidotāji parasti maksā līdz USD 25 mēnesī, savukārt progresīvo e-komercijas veidotāju uzņēmuma plāni – līdz USD 250 mēnesī..

Vietne ir bezjēdzīga, ja vien jūs to varat mitināt tiešsaistē, lai interneta sērfotāji varētu tai piekļūt. Neatkarīgi no tā, vai vietnes izveidošanai izmantojat vietņu veidotāju vai izstrādātāju, tās mitināšana parasti nav par brīvu. Lielākajai daļai vietņu veidotāju, kuriem ir piesaistīta mitināšana, ir bezmaksas plāns, taču parasti tas rada nopietnus ierobežojumus. Piemēram, jūsu vietne, iespējams, saturēs daudzus paša izstrādātāja zīmolus. Un, ja jūs devāties kopā ar izstrādātāju, jums joprojām ir jāatrod mitināšanas pakalpojums, lai mitinātu jūsu vietni. GoDaddy ir populāra mitināšanas iespēja. Lai uzzinātu vairāk par to, apskatiet mūsu ekspertu pārskatu šeit.

Vietņu veidotājs salīdzinājumā ar vietņu izstrādātāju - kāda ir atšķirība?

Laiks un apkope

Šeit daudziem cilvēkiem ir nepareizs priekšstats par atšķirību starp celtniekiem un attīstītājiem. Izstrādātājam būs nepieciešams ilgs laiks (vidēji no divām līdz sešām nedēļām), lai jūsu vietni izveidotu no nulles. No otras puses, daži vietņu veidotāji ļauj jums izveidot un mitināt pamata vietni tikai 30 minūtēs. Tomēr, ja plānojat pats izveidot, pielāgot un pārvaldīt vietni, jums tai būs jāpavada daudz vairāk sava laika. Tāpēc jums vajadzētu apsvērt, vai vēlaties ātri izveidot vietni, vai nevēlaties tērēt tam savu laiku.

Internets un tīmekļa tehnoloģijas vienmēr mainās un tiek atjauninātas. Pielāgotai vietnei, kas izveidota, izmantojot kodu, būs nepieciešama gandrīz pastāvīga uzturēšana un manuāla atjaunināšana. Tas nozīmē, ka jums, iespējams, būs jāturpina maksāt izstrādātājam par atbalstu ilgi pēc vietnes pabeigšanas. No otras puses, ja jūs izmantojat modernus vietņu veidotājus, uzturēšana parasti ir tikpat sarežģīta kā spraudņa atjaunināšana ar vienu klikšķi. Un jūs varat viegli par to parūpēties pats, ja esat izveidojis savu vietni vai pat kāds cits to ir izstrādājis jums.

Vietņu veidotājs vs vietņu izstrādātājs – arī tas nav viens risinājums, kas der visiem

Kā redzat, saziņai ar vietņu veidotāju vai profesionālu vietņu izstrādātāju ir izšķiroša ietekme uz jums un jūsu vietni. Kamēr a izstrādātājs iespējams, varēs jums piedāvāt pilnīgi unikālu un pielāgotu vietni ar unikālām funkcijām, tā arī būs gandrīz pilnībā izslēdzat procesu, un, iespējams, jums maksās daudz vairāk.

No otras puses, izmantojot a vietņu veidotājs ikvienam dod iespēju izveidot, mitināt un pārvaldīt savu vietni. Tomēr jūs to darīsit visticamāk, būs saistīts ar jūsu izmantoto celtnieku, un jums būs jābūt saturam, kas mazāk izceļas no iesaiņojuma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector