Satura autors vs copywriter – kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Tāpēc jums ir jāpieņem darbā kāds, kurš rakstīs jūsu biznesam veikto darbu. Kādu profesionāli jūs meklējat? Satura autors vai copywriter?


Šaubās neesi viens. Vienkārši dodieties cauri dažiem Fiverr vai Freelance.com profiliem, un jūs redzēsit, ka daudzi rakstnieki pat nezina, kur viņi atrodas.

Kad es sāku rakstīt emuārus un tīmekļa vietnes, man nebija ne mazākās nojausmas, kuru nosaukumu izvēlēties. Tāpēc es nolēmu pārbaudīt “copywriter” un “satura rakstītāja” definīcijas Merriam-Webster vārdnīcā. Lūk, ko es ieguvu:
Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Redaktors ir kāds, kurš raksta reklāmas vai reklāmas tekstus. Es toreiz to nedarīju, tāpēc arī ne es. Perfekti.

Bet tad es pārbaudīju satura rakstītāju un ieguvu šo:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Nav noderīga. Tagad es zināju, ka es neesmu tekstu autors, bet satura rakstītājs, šķiet, neeksistē. Tāpēc es izpētīju saturu. Lūk, ko es ieguvu:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Ah… daudz noderīgāks. Un es patiešām novērtēju vārda vielas izmantošanu šajā kontekstā, jo satura rakstīšana nozīmē kaut ko nozīmīgu lasītājiem sniegt.

Tātad, tas tika nolemts! Es biju satura rakstniece.

Kas kopīgs satura rakstītājiem un tekstu autoriem

Diemžēl atšķirība starp autoriem un satura veidotājiem reālajā dzīvē nav tik vienkārša. Un tas ir tāpēc, ka daži viņu darba aspekti pārklājas. Bet šī ir laba ziņa jums, klientam. Tas nozīmē, ka, dažos gadījumos jūs varat nolīgt vienu vai otru.

Viņi koncentrējas uz jūsu uzņēmuma mērķi

Neatkarīgi no tā, vai tas ir jauna produkta palaišana, pārdošanas apjoma pieaugums vai zīmola atpazīstamība, gan satura rakstītāji, gan copywriters palīdzēs jums to realizēt.

Citiem vārdiem sakot, viņi nav mākslinieki, kas rada skaņdarbu tā skaistumam. Viņiem ir uz uzņēmējdarbību vērsta domāšana.

Viņi raksta visām maņām

Satura autori un tekstu autori neraksti skaņdarbus tikai lasīšanai. Viņi nodarbojas ar vārdiem, kurus var redzēt vai dzirdēt. Tātad jūs varat arī viņus nolīgt, lai rakstītu video, aplādes, virtuālās realitātes spēles utt. Skriptus.

Viņi neveido attēlus vai videoklipus

Jā, viņi var domāt vizuāli. Satura autors var izveidot tādu rakstu kā šis, kurā svarīga loma ir ekrānuzņēmumiem. Redakcionārs var ieteikt, kāds attēls atbildīs konkrētai reklāmai. Bet viņi paši neveidos attēlus vai video.

“Ah, bet mans draugs kādu nolīga, un viņa dara abus.” Fantastiski, ka šai personai ir divas atsevišķas prasmes. Jums varētu būt paveicies un jūs atradīsit daudzpusīgu profesionāli, kurš prot gan rakstīt, gan veidot dizainu, taču tas notiek reti. Visticamāk, ka persona ir izcila attiecībā uz vienu no šīm prasmēm un viņam ir pieņemamas zināšanas par otru.

Viņi neraksta fantastiku vai tehniskas rokasgrāmatas

Ja vēlaties izdot romānu sēriju, kurā attēlots jūsu uzņēmuma talismans kā supervaronis, jums ir nepieciešams fantastikas rakstnieks. Gan tekstu autori, gan satura autori nodarbojas ar reāliem faktiem.

Rokasgrāmatas, instrukcijas un citus tehniskos materiālus izveidojuši tehniskie autori. Viņi specializējas noteiktās nozarēs un zina pareizo stilu un lingo. Redakcijas un satura autori izmantojiet viegli lasāmu valodu, lai sasniegtu plašāku auditoriju, pat tad, kad viņi izskaidro tehnisko informāciju.

Ko satura rakstnieki un tekstu autori dara atšķirīgi

Es piekrītu Merriam-Webster definīcijai. Reklāmas materiālus veido tekstu autori. Tāpēc viņus dēvē arī par “pārdošanas autoriem”.

Viņu galvenais mērķis ir pārliecināt klientu iegādāties jūsu produktu tik drīz cik vien iespējams. Lai to izdarītu, viņi bieži:

  • Lietojiet pēc iespējas mazāk vārdu, vienlaikus iekļaujot spēcīgus īpašības vārdus un darbības vārdus
  • Radiet steidzamību un iedvesmojiet dziļas sajūtas
  • Lai bagātinātu kopiju ar vizuāliem elementiem, strādājiet ar grafiskajiem un web dizaineriem

Redaktors rakstīs jums reklāmas, e-pasta mārketingu, pārdošanas lapas, galvenās lapas un brošūras. Viņi ražo gan drukātus, gan tiešsaistes gabalus.

No otras puses, satura rakstnieki iet ilgtermiņā. Viņi vēlas informēt vai izglītot auditoriju. Lai to sasniegtu, viņi bieži:

  • Sagatavojiet garas formas tekstus, balstoties uz statistiku un rūpīgiem pētījumiem, kas var likt auditorijai domāt (un var izraisīt arī emociju reakciju)
  • Lieciet izskatīties, ka viņu tekstu nav paredzēts pārdot, pat tādos brīžos, kad tas ir
  • Izmantojiet SEO, lietotāju pieredzi, datu analīzi un citas metodes, lai piesaistītu un iesaistītu klientus

Satura autori nodrošina emuāru ierakstus, rakstus, e-grāmatas, baltās grāmatas un gadījumu izpēti. Viņi var strādāt ar drukas materiāliem, taču lielākoties tie ir tiešsaistes gabali.

Bet galvenokārt, copywriters un satura autori dara savu darbu ļoti atšķirīgi. Apskatīsim dažus piemērus, kas bieži rada neskaidrības: sociālo mediju rakstīšana, Google meklēšanas rezultāti un vietnes saturs.

Sociālie mediji: reklāma vai ziņa?

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Šī ir Facebook reklāma, un tās kopija ir tipiska copywrite.

Paskaties uz attēlu attēlā. Tas izmanto divus teikumus, lai pārliecinātu jūs atvērt bezmaksas kontu Holvi. Pirmais stāsta par šādas darbības priekšrocībām: tas ietaupa jūsu laiku un naudu. Otrais skaidro, kāpēc tā ir taisnība: bezmaksas biznesa Mastercard un bankas pārskaitījumi bez maksas. Kontrolsaraksts sniedz vairāk iemeslu Holvi izvēlei.

No otras puses, Holvi Facebook lapā ir ziņas, kuru mērķis ir izglītot savu auditoriju. Un tā ir satura rakstīšana. Šis ziņojums piedāvā veidus, kā uzlabot savu biznesu, ietaupīt naudu un veikt ieguldījumus, nepārdodot nevienu produktu:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Pārbaudiet vārda izvēli. Tas padara ierakstu skaņu noderīgu (padomi, kā to izdarīt). Uzziniet, kā viņi rada empātiju, parādot, ka viņi saprot, ko jūs pārdzīvojat (var būt sarežģīti). No otras puses, viņi iesaka jums šo jautājumu uztvert nopietni (absolūti galvenais).

Neviena vārda par Holvi. Bet vai jūs nebūtu tikai nedaudz ziņkārīgs par šo uzņēmumu, kurš jums vienkārši deva lielisku padomu? Jūs droši vien to darītu. Un tur varētu sasniegt mērķi: zīmola atpazīstamība.

Bet tas nenozīmē, ka satura rakstītājs nekad nerunās tieši par jūsu produktu. To var izdarīt, taču signāls būs atšķirīgs salīdzinājumā ar to, ko jūs varētu iegūt no tekstu rakstīšanas. Tas būs diskrētāks, piemēram, zemāk redzamajā piemērā:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Ievērojiet, ka šeit svarīga ir informācija (Igaunijas e-rezidenti var apmaksāt pamatkapitālu, izmantojot jaunus veidus), nevis Holvi. Šis pasts pat iet par papildu jūdzi, lai būtu caurspīdīgs, un sakām, ka Holvi nav vienīgais uzņēmums, kas piedāvā šo pakalpojumu. Tas ir satura rakstīšana, pārdodot produktu.

Google meklēšana: reklāmas vai informatīvs?

Google meklēšanas lapas rezultātos publicētais teksts ir vēl viens satura veids, kas jūs varētu sajaukt ar to, kas to dara.

Šī ir īsa atbilde: Google reklāmas ir kopētāja uzdevums. Virsrakstu tagus un meta aprakstus izveido satura autori.

Piemēram, es meklēju “vislabāko klēpjdatoru studentiem” un ieguvu šo sludinājumu lapas pašā augšdaļā:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Uzziniet, kā izklausās, ka pārdevējs runā. Tajā minētas atlaides, piedāvājumi, zemas cenas, piedāvājumi. Reklāmā uzsvērts, cik vienkāršs ir maksājums. Šī ir tekstu rakstīšana.

Tagad apskatiet šo rezultātu:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Šī kopija mēģina būt noderīga un ļoti skaidra par to, ko jūs iegūsit, noklikšķinot uz saites. Tajā pastāstīts, kādi ir labākie koledžas klēpjdatori iepriekš, tāpēc, ja jūs nolemjat izlasīt rakstu, pārsteigumu nebūs. Tā ir satura rakstīšana.

Vietnes saturs: pārdodiet vai izglītojiet?

Vēl viens grūts uzdevums ir izlemt, kam nolīgt vietņu satura izveidi. Abi profesionāļi izklausās lieliski, lai izveidotu vietnes saturu. Bet viņu pieeja amatam ir diezgan atšķirīga.

Šī ir Nespresso kafijas automāta Vertuo pārdošanas lapa. Paskatieties, cik taisni uz punktu ir kopija. Ir produkta attēls, galvenie pārdošanas punkti, cena un pirkšanas poga.

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Šī lapa dod jums to, kas jums jāizlemj produkta iegādei, un neko citu lai jūs neuztraucieties. Un, lai to padarītu aizraujošāku, ir arī papildu piedāvājumi.

Ja jums ir nepieciešams kaut kas līdzīgs šim, vislabākais ir copywriter.

Bet tekstu rakstīšanai nav jābūt īsai. Apskatiet citas Nespresso lapas daļēju skatu zemāk. Tas sniedz vairāk informācijas par Vertuo, lai jūs varētu izlemt, vai šis ir piemērots kafijas automāts.

Skatiet šo piemēru zemāk:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Tas ir arī tekstu rakstīšana. Vārdu izņēmuma, unikālā lietošana, izmēģiniet tos visus, un aizraušanās ir dotība. Šeit mērķis ir izraisīt emocionālu reakciju un pārliecināt jūs iegādāties produktu.

Tagad es jums parādīšu kā satura autori pārdod produktus, izmantojot vietnes saturu. Visticamāk, tas notiks caur jūsu emuāru.

Šeit ir kaut kas no Nespresso emuāra:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Tas noteikti nav labākais satura rakstīšanas gabals, ko varat atrast tiešsaistē. Bet tas ir lielisks piemērs, kas ilustrē šo punktu.

Četrdesmit vienam procentam AK darbinieku bija radoša ideja, 36% atrisināja sarežģītu problēmu, un 28% kafijas pauzes laikā pieņēma svarīgu biznesa lēmumu? Tad man vajag kafiju! Un tā kā manas kafijas pauzes ir īsas, man ir nepieciešams kafijas automāts. Es arī gribu vislabākās idejas, tāpēc es nopirkšu labāko kafijas automātu, kas ir… jā, jums ir piezīme.

Kā tu redzi pārdošana notiek, tikai ne tik skaidri. Darba mērķis ir dalīties ar izpētes informāciju, kas ir būtiska potenciālajiem klientiem. Tas ir veids, kā darbojas satura rakstīšana.

Bet satura rakstīšanas mērķis ne vienmēr ir pārdošana. Liela daļa no tā produkcijas ir saistīta ar atbalsta materiāliem, tekstiem, kas palīdzēs jūsu vietnei Google Search rangā pakāpties augstāk. Šis rakstīšanas veids piesaistīs arī lojālu auditoriju, kas, iespējams, nekad nenopirks jūsu produktu, bet varētu to atsaukties uz draugu.

Pārbaudiet šo Zapier emuāra izrakstu par miegu un produktivitāti:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Tam nav nekā kopīga ar Zapier kā produktu. Faktiski Zapier vispār nav minēts visā rakstā. Bet tam visam ir sakars ar viņu auditoriju: uzņēmumu īpašnieki un vadītāji, kas meklē tehnoloģiju risinājumus un, iespējams, pazaudē nedaudz miega.

Šāda veida skaņdarbiem jums ir nepieciešams satura rakstītājs.

Kā izvēlēties pareizo profesionāli

Tagad, kad atšķirība starp tekstu autoriem un satura rakstītājiem ir skaidra, mēs runāsim par to, kā identificēt nepieciešamo profesionāli. Kā jau teicu iepriekš, pat paši ārštata darbinieki to nepareizi uztver. Tāpēc apsveriet šādus nosacījumus:

Nosakiet, kad vēlaties redzēt rezultātus

Padomājiet par to, cik ātri vēlaties, lai rezultāti tiktu parādīti jūsu finanšu pārskatos. Vai tam vajadzētu ietekmēt jūsu pārdošanas apjomus īstermiņā vai ilgtermiņā? Pirmo reizi meklējiet copywriter. Otrkārt, noalgojiet satura rakstnieku.

Izvēlieties pēc satura veida

Kāda veida saturs jums nepieciešams? Reklāma, e-pasta mārketings, lapa Par mums, emuāra ziņa? Pirmie divi atrodas tekstu rakstīšanas teritorijā. Pārējiem diviem jums ir nepieciešams satura rakstītājs.

Nosakiet prasmju kopu

Aizmirstiet amatu nosaukumus. Meklējiet vienā no lielajām ārštata datu bāzēm (piemēram, Upwork vai Freelancer.com), un jūs ievērosiet, ka viņu amatu nosaukumi, iespējams, neaizvedīs jūs tālu. Daži sevi dēvē par tekstu autoriem, citi par satura rakstītājiem. Pat abi. Labs procents teiks, ka viņi ir ārštata rakstnieki un nekas cits.

Pārbaudiet, vai nav īpašas prasmes, ierakstot tās meklēšanas joslā vai izmantojot platformas filtrēšanas sistēmu. Lūk, kā tas izskatās Upwork:

Satura autors vs copywriter - kurš jums nepieciešams? (2020. gada padoms)

Daži profesionāļi savam profilam pievienos vairākas prasmes. Un ne vienmēr tāpēc, ka viņi var veikt visus šos darbus. Daudzi ārštata rakstnieki apzinās sajaukumu starp šiem noteikumiem un nevēlas palaist garām darba iespēju tikai tāpēc, ka klients izvēlējies nepareizu kategoriju.

Pārbaudiet viņu portfeli

Lai panāktu jūsu projektu, ir svarīgi nolīgt profesionālu ar piemērotu kompetenci. Un tikai pirmais solis ir zināt, vai jums ir nepieciešams copywriter vai satura rakstītājs. Jums vajadzētu arī pārbaudīt viņu portfeļus.

Pastāstiet ārštata darbiniekiem, kāda veida materiālu jūs meklējat, un lūdziet paraugus no līdzīgiem darbiem. Tas ļaus jums izlemt, vai viņiem ir nepieciešamās prasmes. Pat iesācējiem vajadzētu spēt nodrošināt nepublicētu darbu vai kaut ko no savas vietnes.

Nepieciešams papildu atbalsts?

Labākais veids, kā būt 100% drošam, ka pieņemat darbā īsto profesionāli, ir izveidot spēcīgu darba sludinājumu, kas piesaista kvalificētus kandidātus. Pēc tam jums būs efektīvi jāsašaurina priekšlikumi, lai jūsu darbam izvēlētos labāko ārštata darbu – neatkarīgi no tā, vai tie ir satura rakstītāji vai tekstu autori. Pēc tam viss ir par spēcīgu attiecību nodibināšanu, lai nākamajos projektos jūs varētu paļauties uz to pašu brīvmākslinieku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector