NDA – kāpēc tas ir svarīgi, lai jūsu ārštata darbinieki to parakstītu?

Brīvmākslinieka nolīgšana ir viens no labākajiem veidiem, kā virzīt jūsu biznesu uz priekšu; tas ļauj paplašināt sava uzņēmuma piedāvājumus un apmierināt pieaugošo darba slodzi, nepieprasot visas pūles, saistības un izdevumus par jauna darbinieka pieņemšanu darbā. Un šodien labākās ārštata vietnes ir radījušas ātru un ērtu piekļuvi izciliem pagaidu talantiem daudzās nozarēs.


Tomēr, tāpat kā tad, ja pilna laika darbinieks paraksta NDA (neizpaušanas līgums), jums pašnodarbinātajam jāveic tie paši pasākumi un piesardzības pasākumi. Tas ir svarīgi, lai aizsargātu jūsu biznesu, klientus un uzņēmuma materiālus.

NDA būtībā ir privāts un juridisks līgums starp divām pusēm. Tajā ir aprakstīta informācija un zināšanas, kuras abas puses var dalīties savā starpā, un kas ir paredzēts tikai trešajām personām. Šis ir dokuments, kas var nākt par labu gan uzņēmumam, gan pašnodarbinātajam (vai darbiniekam), kā arī veicina pārredzamību un izpratni biznesa attiecībās. Pārliecinieties, vai jūsu uzņēmumam ir jāparaksta ārštata darbinieki pirms tam tiek apmainīts viss, it īpaši nauda vai materiāli, kas ir sensitīvi un / vai patentēti.

NDA - kāpēc tas ir svarīgi, lai jūsu ārštata darbinieki to parakstītu?

Kādas funkcijas padara NDA uzticamu un uzticamu?

Uzņēmumiem ir obligāti jānodrošina, ka visa informācija par uzņēmumiem tiek pienācīgi aizsargāta. Ir neskaitāmi darba devēji, kas izmanto nepilnīgus vai neuzticamus NDA, kas dienas beigās nevienam nedod labumu un var radīt daudz nevajadzīgu sirdssāpes..

Zinot funkcijas, kas NDA padara spēcīgu, skaidru un uzticamu, jūs varat efektīvi aizsargāt savu uzņēmumu (vai, ja esat brīvmākslinieks, savas idejas un nodevumus) gan tagad, gan nākotnē. Tas ir tikpat svarīgi darba devējam, kā tas ir kādam, kurš strādā vietnē Freelancer.com vai Fiverr. Zinot NDA kritiskos aspektus, abas puses varēs droši un droši atklāt konfidenciālu informāciju, neuztraucoties par to, ka to var nepareizi izmantot vai izmantot par zemu..

  • Partiju identificēšana ir izšķirīga. NDA ir skaidri jāidentificē visas iesaistītās puses neatkarīgi no tā, vai ir divas vai 20. Kā brīvmāksliniekam jums ir jānodrošina, ka NDA darbojas gan jūs, gan uzņēmums, kuram veicat ārštata darbu. Kā darba devējam jums jānorāda brīvmākslinieka vārds vai aģentūra un jāpārliecinās, ka tas dokumentā ir uzrakstīts pareizi. Bez šīs informācijas NDA būtībā ir bezvērtīga.
  • Vēl viens svarīgs elements ir “konfidenciāla” definīcija jo tas var atšķirties visā pasaulē un dažādos uzņēmumos. Iespējams, ka jūs agrāk esat parakstījis NDA no darba devēja, kura prātā bija kaut kas ļoti atšķirīgs. Piemēram, vai brīvmāksliniekam nav atļauts dalīties ar uzņēmuma materiāliem, vai arī viņiem tiek liegts pilnībā runāt par darbu? Jums kā darba devējam var būt īpašas cerības attiecībā uz privātumu, un jebkuram brīvmāksliniekam, kurš strādā jūsu labā, tas jāapzinās.
  • Būtu jāiekļauj visi līguma noteikumi. Tas visām pusēm ļauj izprast līguma būtību un to, kas tām ir uzlikts līgumiski. Ja tas attiecas uz darbu, jūs varat izvēlēties savam NDA pievienot laika parametru, kurā norādīts, cik ilgi pušu informācijai vai materiāliem jābūt konfidenciāliem; tas varētu būt kaut kas no sešiem mēnešiem pēc līguma noslēgšanas līdz vairāk nekā 15 gadiem. Jums arī precīzi jānorāda īpašumtiesības uz visiem freelancer izstrādātajiem nodevumiem un kādā veidā uzņēmumam ir atļauts izmantot un izplatīt šos materiālus..

Galvenie iemesli, kāpēc tiešsaistes darbā vajadzētu izmantot NDA

Lielākā daļa ārštata nomas platformu – pat tādas kā Upwork un Guru, kas darbojas jau vairāk nekā 15 gadus – pārsteidzoši neprasa, lai darba devēji vai ārštata darbinieki parakstītu NDA pirms līguma sākuma. Tā vietā abas puses šo procesu var izlemt pašas.

Diemžēl daži uzņēmumi var nebūt ļoti pazīstami ar šo procesu, kā rezultātā var neņemt vērā informāciju, kas ir absolūti nepieciešama biznesa partnerībai. NDA lietošana ir abu pušu atbildība, jo tā aizsargā visus iesaistītos.

  1. Tas ļauj abām pusēm apspriest uzņēmuma un personīgo politiku zinot viņu informāciju, ir droša ar otru
  2. Tas ir pušu savstarpēja vienošanās informācija paliks konfidenciāla, pat pēc līguma beigām
  3. Tas parāda, ka jūs kā darba devējs vai brīvmākslinieks esat jūs patiesi rūp otra puse un viņu līdzdalība līgumā, ieskaitot tiesības izteikt, kā viņi jūtas, ja ir nelaimīgi vai nevēlas turpināt biznesa attiecības
  4. ietaupa naudu ilgtermiņā jo noplūda konfidenciāla informācija darba devējam varētu būt dārgi un pat sabojāt viņa reputāciju

NDA - kāpēc tas ir svarīgi, lai jūsu ārštata darbinieki to parakstītu?

NDA neesamības riski

Atkarībā no informācijas, kas tiek koplietota starp klientu un brīvmākslinieku, abas puses var uzņemties dažus milzīgus riskus. Daži no NDA neesamības riskiem ir šādi:

  • Nav līguma noteikumu izpildes
  • Neviena no pusēm nedrīkst pārkāpt šos noteikumus
  • Nav skaidru prasību par to, kas tiek sagaidīts no abām pusēm

Šī ir tēma, kuru es personīgi varu saistīt. Aptuveni pirms gada man bija pastāvīgs ārštata darbs, rakstot rakstus klientam. Sākot līgumu, nebija neviena NDA, kas būtu parakstīts – šajā laikā es vēl nebiju zinājis par riskiem, kas rodas, ja tāda nav. Pēc apmēram sešiem mēnešiem es atklāju, ka klients manu darbu ir izmantojis citās vietnēs, nevis tajās, par kurām mēs sākotnēji vienojāmies. Mans darbs tika sadalīts daļās un tika nosūtīts bez jebkādas kredīta vai kompensācijas. Bez NDA man nebija iespējas griezties, un es biju spiests pārtraukt līgumu, kad klients negribēja sadarboties.

NDA ir nepieciešami klientu un pašnodarbināto attiecībām

Neatkarīgi no tā, vai esat biznesa īpašnieks vai brīvmākslinieks, NDA lietošana var justies kā kaitinošs un nevajadzīgs process, kas var palēnināt jebkura reāla darba sākšanu. Biežāk nekā nē, kad NDA ir parakstīts, tas nekad vairs neparādīsies sarunā. Bet vienmēr pastāv tik maza iespēja, ka tā kļūs par absolūtu nepieciešamību, bez kuras varētu pazaudēt milzīgu laika un naudas daudzumu. Tas ir kā apdrošināšana – jūs nekad necerēsit, ka jums tas ir vajadzīgs, bet, ja to darāt, jūs būsiet ļoti priecīgs, ka jums tā jau ir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector