Kā izveidot pielāgotu auditoriju vietnē Facebook

Jums ir ideāls ieraksts, kas izveidots jūsu Facebook auditorijai, kas noteikti virza fanus un palielina pārdošanas apjomus. Tagad jums tas jādara pārliecinieties, vai šī auditorija patiešām redz jūsu ziņu, pretējā gadījumā visas jūsu lieliskās reklāmas kopijas, noformējums un stimuli būs bezjēdzīgi.


Mūsdienās tas ir vienkāršāk nekā jebkad agrāk izveidojiet pielāgotas mērķauditorijas, lai palīdzētu atlasīt jūsu reklāmas visatbilstošākajiem cilvēkiem no Facebook apbrīnojamajiem 1,49 miljardiem ikdienas aktīvo lietotāju. Ir vairāki veidi, kā to sasniegt, un šajā rakstā būs sniegti norādījumi par pareizajām darbībām mērķu sasniegšanai.

Soli pa solim, kā izveidot savu auditoriju

Pirms sākat izveidot pielāgotu mērķauditoriju, jums jābūt 100% skaidriem par kampaņas mērķiem un to, kurš mērķis ir visnozīmīgākais. Piemēram, vai jūs mēģināt palielināt iesaisti vai attīstīt sekošanu? Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs jums izveidot labāko auditoriju.

Kad esat domājis par jauno auditoriju, pirmais solis ir pieteikties savā Facebook biznesa kontā, noklikšķiniet uz Izveidot un pēc tam atlasiet “Reklāma”.

Ātrais padoms: Ja augšējā navigācijas joslā neredzat pogu Izveidot, pārbaudiet kreisās puses navigācijas joslu vai noklikšķiniet uz lejup vērstās bultiņas blakus ikonai “Ātrā palīdzība” lapas augšējā labajā stūrī.

Kā izveidot pielāgotu auditoriju vietnē Facebook

Noklikšķiniet uz hamburgera ikonas (ko veido trīs horizontālas līnijas) augšējā kreisajā stūrī cilnē “Reklāmu pārvaldnieks”Ekrāns. Tas atvērs nolaižamo izvēlni. Noklikšķiniet uz “Mērķauditorijas”.

Kā izveidot pielāgotu auditoriju vietnē Facebook

Tā kā šī ir jūsu pirmā pielāgotā mērķauditorija, ritiniet uz leju un noklikšķiniet uz zilās “Izveidojiet pielāgotu mērķauditorijuPogu kreisajā pusē.

kā izveidot-pielāgot auditoriju-on-facebook-image3.png

Šeit lietas kļūst interesantas. Pēc tam uznirstošajā logā tiks lūgts izvēlēties kā jūs vēlētos izveidot šo auditoriju. Ir piecas iespējas, no kurām izvēlēties. Apskatīsim katru.

kā-to-izveidot-pielāgotu auditoriju-on-facebook-image4

1. variants: klienta faila izmantošana

Ja jūsu mārketinga kampaņas mērķis ir: mērķējiet uz konkrētiem klientiem, kurus jūs jau esat identificējis, tad jums jānoklikšķina uz opcijas “Klienta fails”.

Pārliecinieties, vai esat iekļāvis šādas informācijas slejas ar atbilstošu nosaukumu:

 • E-pasts (“e-pasts”)
 • Tālruņa numurs (“tālrunis”)
 • Vārds (“fn”)
 • Uzvārds (“ln”)
 • Pilsēta (“ct”)
 • Štats / province (“st”)
 • Valsts (“valsts”)
 • Dzimšanas datums (“dobs”)
 • Dzimšanas gads (“doby”)
 • Vecums (“vecums”)
 • Pasta indekss (“zip”)
 • Dzimums (“gen”)
 • Mobilā reklāmdevēja ID (“madid”)
 • Facebook lietotnes / lapas lietotāja ID (“uid”)

Ātrais padoms: Ir iespējams, ka e-pasta adresēm un tālruņu numuriem ir vairākas kolonnas, ja vēlaties iekļaut vairāk nekā vienu personu. Tikai pārliecinieties, ka katrā šūnā ir tikai viens ieraksts. Tāpat neaizmirstiet tālruņu numuriem iekļaut rajona kodus.

Augšupielādējiet savu saturu .csv vai .txt formātā vai kopējiet un ielīmējiet. Jums tiks piešķirta kļūda. Pēc tam jums būs jāgaida apmēram 30 minūtes, lai izveidotu savu pielāgoto mērķauditoriju.

2. risinājums: vietnes trafika izmantošana

Noklikšķiniet uz šīs opcijas, ja vēlaties atlasīt mērķauditoriju lietotājiem kuri iepriekš ir apmeklējuši jūsu vietni vai veikuši īpašas darbības. Īpašs izsekošanas kods, ko sauc par “Facebook Pixel”, palīdzēs Facebook atpazīt šos lietotājus un automātiski pievienot tos jūsu pielāgotajai mērķauditorijai atkārtotai mērķauditorijas atlasei..

kā-to-izveidot-pielāgotu auditoriju-on-facebook-image5

Jums būs jāizvēlas sava pikseļa nosaukums un jāpieņem Facebook noteikumi un nosacījumi. Pēc tam jums būs iespēja izvēlēties “notikumus”, kurus vēlaties izsekot, un tie var ietvert:

 • Pirkt
 • Sākt izrakstīšanos
 • Pievienot grozam
 • Meklēt
 • Sazinieties
 • Sāciet izmēģinājumu
 • Utt.

Ātrais padoms: Jums būs jāievieto kods tajās tīmekļa lapās, kurās mēģināt atlasīt mērķauditoriju. To var izdarīt manuāli vai izmantojot integrētu tagu pārvaldnieku. Alternatīvi, Facebook palīdz, nodrošinot jūs ar instrukcijas, kuras var nosūtīt pa e-pastu tieši izstrādātājam.

Kā izveidot pielāgotu auditoriju vietnē Facebook

3. variants: lietotņu aktivitātes izmantošana

Šī opcija ļauj jums izveidot pielāgotu mērķauditoriju, pamatojoties uz darbībām, kuras apmeklētāji ir veikuši, izmantojot savas lietotnes galddatoru vai mobilo versiju. Lietotāju atkārtotas iesaistīšanas mērķis ir panākt, lai viņi atkal izmantotu jūsu lietotni un, cerams, veiktu pirkumu.

Tā kā mobilajām ierīcēm ir dominējošā platforma Facebook reklāmām, “Lietotņu aktivitātes” izmantošana ātri kļūst par vienu no galvenajiem veidiem, kā veidot pielāgotu mērķauditoriju – taču ņemiet vērā, ka jums ir nepieciešama lietotne, kas pašlaik ir saistīta ar Facebook, lai pabeigtu šo procesu.

Jums būs jāaizpilda vēlamais mērķauditorijas nosaukums un apraksts un pēc tam jāizvēlas, uz kuru lietotni vēlaties koncentrēties.

Izvēlieties no tām darbībām, kuras veic jūsu lietotnes apmeklētāji vai neveic. Starp populārākajām atlasēm ir atverot savu lietotni, nesen pabeidzot pirkumu, veicot lielu pirkumu vai sasniedzot noteiktu līmeni savā spēlē.

4. variants: bezsaistes aktivitātes izmantošana

Noklikšķiniet uz šīs opcijas, ja vēlaties izmantot Facebook bezsaistes reklāmguvumu mērīšanas risinājums. Tas palīdzēs jums izsekot bezsaistes notikumiem, piemēram, pasūtījumiem, kas veikti pa tālruni, vai tiešajiem pirkumiem, kas veikti jūsu fiziskajā veikalā, un kas notika jūsu Facebook reklāmas centienu rezultātā.

Lai sāktu, jums vispirms jāiestata “Uzņēmējdarbības vadītājs” konts. Lai to izdarītu, galvenajā sadaļā “Reklāmu pārvaldnieks” atlasiet “Notikumi bezsaistē”. Jums tiks lūgts izveidot kontu, pamatojoties uz visiem jūsu piedāvātajiem uzņēmumiem, ieskaitot gan bezsaistes, gan tiešsaistes.

Kā izveidot pielāgotu auditoriju vietnē Facebook

Izpildiet norādījumus līdz kādam no jūsu kontiem piešķiriet īpašu bezsaistes notikumu lai to varētu izsekot. Izmantojot bezsaistes reklāmguvumu API vai partnera integrāciju, jums būs nepārtraukti jāaugšupielādē attiecīgie dati lapā “Bezsaistes pasākumi”.

kā-to-izveidot-pielāgotu auditoriju-on-facebook-image7

Kad esat savācis pietiekami daudz informācijas, varat atlasiet šo datu kopu sadaļā “Pielāgotas mērķauditorijas”, lai to izmantotu atkārtota mārketinga mērķiem. Šī opcija noteikti prasa nelielu darbu, taču tā var palīdzēt daudz labāk izprast un mērķēt auditoriju nekā dažas citas šeit uzskaitītās iespējas.

5. variants: Iesaistes izmantošana

Šī opcija ļaus jums izveidot pielāgotu mērķauditoriju, pamatojoties uz cilvēki, kuri ir mijiedarbojušies ar jūsu saturu Facebook vai Instagram.

Atliek tikai atlasīt kāda veida saderināšanās kuru vēlaties izmantot auditorijas izveidošanai, un pēc tam izpildiet norādījumus. Ir vairākas iespējas, no kurām izvēlēties – sīkāk apskatīsim tās.

kā-to-izveidot-pielāgotu auditoriju-on-facebook-image8

 • Video: Koncentrējieties uz tām auditorijām, kuras ir skatījušās jūsu videoklipus (pilnībā vai tikai to daļās), izmantojot Facebook vai Instagram.
 • Svina forma: Izveidojiet to lietotāju sarakstu, kuri ir atvēruši veidlapu, izmantojot jūsu potenciālās reklāmas Facebook vai Instagram, un pēc tam to pametuši. Varat arī atkārtoti atlasīt mērķauditoriju lietotājiem, kuri iepriekš ir aizpildījuši veidlapas, lai palielinātu reklāmguvumu iespējamību.
 • Pilnekrāna pieredze: Šī opcija ļauj jums koncentrēties uz lietotājiem, kuri jau ir iesaistījušies jūsu kolekcijas vai audekla reklāmās Facebook.
 • Facebook lapa: Mērķējiet uz lietotājiem, kuri ir apmeklējuši jūsu uzņēmuma lapu vai iesaistījušies tajā. Tas ietver ikvienu, kam ir patika jūsu lapa, ar jums sazinājās, izmantojot Messenger, komentēja jūsu lapu vai kopīgoja jūsu ziņas.
 • Instagram biznesa profils: Tas ir līdzīgs Facebook lapas opcijai. Tomēr šoreiz jūs mērķējat uz lietotājiem, kuri ir sadarbojušies ar jūsu Instagram kontu.
 • Pasākums: Ja daži Facebook lietotāji apmeklēja jūsu notikumu lapas vai sadarbojās ar tām, bet nekad nebija konvertējuši, atkārtoti iesaistiet viņus ar šo opciju.

Pēdējie soļi

Kad esat izlēmis, kurai (-ām) auditorijai (-ām) atlasīt mērķauditoriju, pēdējais solis ir sava budžeta un laika grafika sadalīšana. Tad jūs esat gatavs iet.

Pielāgoto mērķauditoriju izmantošana ir un nav jāveic

Phew! Tas ir ļoti daudz iespēju, lai izveidotu pielāgotu auditoriju pakalpojumā Facebook. Pirms došanās ceļā, apsveriet, kā rīkoties un ko nedrīkst. Tas palīdzēs jums vislabāk virzīt jūsu centienus, un gūstiet vislabāko no šī vērtīgā resursa.

DO paplašiniet savu auditoriju

Ja jūsu pielāgotajai auditorijai ir mazāk nekā 1000 cilvēku, ņemiet vērā Facebook padomu: Audzē to!

Noteikti atjauniniet savu “Pielāgoto mērķauditoriju”, jo pieaug klientu un bezsaistes notikumu datu saraksti. Jūs varētu arī apsvērt iespēju izveidot skatīšanās auditoriju vietnē Facebook, kurā galvenā uzmanība tiek pievērsta kuru mērķauditorija ir cilvēki, kuri ir līdzīgi jūsu labākajiem klientiem, gan demogrāfijas, gan interešu ziņā.

NEaizmirstiet pārdot esošos klientus

Daži zīmoli ir tik vērsti uz mērķauditorijas atlasi jauniem patērētājiem, ka viņi aizmirst par esošajiem klientiem.

Tā vietā, lai tērētu laiku vispārīgai reklamēšanai, pārliecinieties, ka: segmentējiet savus lojālākos klientus un pielāgojiet dažas reklāmas tieši viņiem. Ja gūstat panākumus, jūs, iespējams, varēsit viņus uzlabot abonementu vai iegādāties citu produktu no sava klāsta.

DO atkārtoti iesaistīt zaudētos klientus

Jums, visticamāk, ir daudz vecu klientu, kuri vienreiz no jums nopirka, bet pēc tam aizmirsa par jūsu zīmolu. Šeit ļoti veiksmīga ir opcija “Klienta fails” vai “Lead Form” šāda veida lietotāju atkārtota iesaistīšana un turpmāku pārdošanas veicināšana. Jūs pat varat piedāvāt viņiem atlaidi, lai saldinātu darījumu.

NEignorējiet noteikumus

Noteikti izlasiet visus pakalpojumu sniegšanas noteikumus, kad runa ir par Facebook pielāgotajām auditorijām. Jūs varat tikai iekļaujiet datus par klientiem, kurus jums ir atļauja izmantot, piemēram, e-pasta adreses un tālruņu numurus. Pārkāpjot noteikumus, jūs riskējat tikt aizliegts no platformas.

Ja jūsu reklāmas joprojām nedarbojas, kā jūs cerējāt, nepadodieties! Facebook reklāmas var būt sarežģītas, un dažreiz ir nepieciešami daži izmēģinājumi un kļūdas. Iepazīstieties ar mūsu 10 padomiem, kā uzlabot jūsu Facebook reklāmguvumus. Jūs arī vēlēsities uzzināt, kā izveidot Facebook galveno lapu, kas veic reklāmguvumus.

Avoti

https://newsroom.fb.com/company-info/
https://adespresso.com/blog/facebook-ads-custom-audiences-guide/
https://www.facebook.com/business/help/1142103235885551?helpref=page_content
https://www.facebook.com/business/a/custom-audiences

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map