Kā atrast ārštata darbu [ceļvedis 2020]

Ārštata platformu bagātību krājums

Ārštata darbinieki var atrast klientus visās vietās, taču viena no labākajām iespējām ir tiešsaistes ārštata platformas. Jaunākie dati liecina, ka šādi rīkojas 75% ārštata darbinieku atrast darbu.


Ārštata platformas ir tiešsaistes tirgus vietas, kur ārštata darbinieki var parādīt savas prasmes, dalīties ar portfeli un norādīt likmes. Klienti zina, ka šajās vietnēs viņi atradīs daudz ārštata darbinieku, tāpēc parasti tas ir pirmais aicinājums uzņēmumiem, lai pārlūkotu talantus un atrastu īsto personu, kas strādātu pie sava nākamā projekta..

Dažas no populārākajām ārštata vietnēm ir:

Ārštata platformu bagātību krājums

Upwork ir viena no lielākajām un populārākajām ārštata platformām. Tā ir lieliska izvēle visiem ārštata darbiniekiem, galvenokārt tāpēc, ka tā ir tirgus vieta visiem projektu veidiem un prasmju grupām. Visu līmeņu ārštata darbinieki var atrast īstermiņa vai ilgtermiņa projektus gandrīz jebkurā jomā. Pateicoties apvienošanai ar oDesk un eLance, Upwork ir ārkārtīgi plaši pazīstams arī uzņēmumos, kuri vēlas izmantot ārpakalpojumus, kas nodrošina vienmērīgu klientu plūsmu, kas apmeklē vietni. Upwork ir brīvi lietojams, taču par katru darbu, ko saņemat caur platformu, jūs maksāsit maksu.

Fiverr ir ļoti labi pazīstams, īpaši maziem uzdevumiem. Tas ir ideāli piemērots jebkuram ārštata personālam, ļaujot jums piedāvāt konkrētus darbus, kas vislabāk izmanto jūsu nišas spējas. Nosaukums cēlies no ārštata sākotnējās koncepcijas, kas piedāvā darbu par USD 5, kas citādi tiek dēvēts par “izlaidumu”, un darba vietas vietnē tiek sauktas par “koncertiem”. Jūs varat izmantot Fiverr, lai piedāvātu burtiski jebkura veida darbu, sākot ar logotipa dizainu un beidzot ar suņu pastaigu. Tas padara to par labu izvēli ikvienam, kurš tikai sāk. Fiverr kā brīvmākslinieku var izmantot bez maksas, taču par katru koncertu jums būs jāmaksā maksa.

Freelancer.com ir brīvi izmantot, bet, ja maksājat par dalības maksu, iegūsit vairāk darba. Bezmaksas lietotājiem ir jāmaksā arī neliela daļa no viņu ienākumiem katru reizi, kad viņi saņem darbu caur platformu. Freelancer.com piedāvā miljoniem darba vietu visu veidu ārštata darbiniekiem, lai jūs varētu pārlūkot projektu pieprasījumus un nosūtīt cenu tiem, kas vislabāk atbilst jūsu prasmēm..

Guru kalpo visu veidu ārštata darbiniekiem, gan ar ilgtermiņa, gan īstermiņa projektiem un iespēju uzņemties stundu vai projektu balstītu darbu. Par veiksmīgiem projektiem jums būs jāmaksā maksa – likme ir atkarīga no jūsu dalības līmeņa. Guru ir sena vēsture kā pirmajai tiešsaistes tirgus vietnei visu veidu ārštata darbiem, tāpēc process ir labi pārbaudīts, un lietotāji mēdz būt lojāli platformai..

Kā darbojas ārštata platformas

Katrai ārštata platformai ir savs noteikumu kopums, taču darba atrašanai ir divi galvenie procesi:

 1. Platformas, kurās ārštata darbinieki izveido profilu lai sekmētu viņu prasmes un iemaņas, un gaidiet, kamēr klienti sazināsies, lai uzzinātu par viņu pakalpojumiem vai īrētu tos. Fiverrs izmanto šo pieeju.
 2. Platformas, kurās klienti ievieto informāciju par vajadzīgā darba veidu vai prasmes, kuras viņi meklē, un brīvmākslinieka pienākums ir atbildēt, solot darbu. Šo pieeju varat atrast vietnēs Freelancer.com un PeoplePerHour.

Mūsdienās daudzās vietnēs tiek izmantota abu pieeju kombinācija.

Dažas vietnes, piemēram, Freelancer.com, piedāvā arī “konkursus”. Šajā gadījumā klients organizē ārštata darbu konkursu, lai izveidotu darbu atbilstoši klienta prasībām. Ārštata darbinieki iesniedz savu darbu, un klients izvēlas sev vēlamo. Tikai uzvarējušais brīvmākslinieks saņem atlīdzību.

Lai darba atrašanai izmantotu ārštata platformu, jums parasti ir jāveic šādas darbības:Kā darbojas ārštata platformas

 • Reģistrējieties vietnē (dažreiz par maksu)
 • Izveidojiet pievilcīgu profilu, kurā uzskaitīta jūsu kvalifikācija un pieredze, kā arī parādīts iepriekšējais darbs
 • Projektu un darbu meklēšana, kurus iesūtījuši klienti; parasti jums ir jāiesniedz priekšlikums vai solījums, kas uzsver jūsu kompetenci šajā jomā
 • Ātri reaģējiet, kad klients uzaicina jūs iesniegt projekta priekšlikumu, lai jūs nepalaistu garām iespēju
 • Piedāvājumā jāietver: (1) cena; (2) Jūsu iepriekšējā pieredze šāda veida projektos; un (3) tieši to, ko jūs piegādāsit (piemēram, trīs logotipa opcijas ar ne vairāk kā divām versijām)
 • Tiklīdz jūs būsit vienojies par projektu, klients nosūtīs jums pilnu pārskatu caur platformu; jūs arī tajā pašā sistēmā nosūtīsit pabeigto darbu un pieprasīsit atsauksmes
 • Izmantojiet ārštata platformu, lai izsekotu savu laiku vai arī visu laiku uzstādītu un atzīmētu pavērsienus un termiņus
 • Lielākajai daļai platformu ir darījuma kārtība: tas nozīmē, ka pirms sākat darbu, klients nosūta platformai naudu, kuru viņi ir vienojušies maksāt jums. Platforma glabā naudu, kamēr jūs strādājat, un automātiski to atbrīvo jums, ievērojot termiņus, saskaņā ar jūsu vienošanos ar klientu. Ja jūs strādājat ar stundas likmi, jums tiks automātiski samaksāts par stundu, kad ierakstīsit savu laiku
 • Kad līdzekļi nonāk jūsu kontā uz platformas, jūs varat tos izņemt uz savu bankas kontu, izmantojot: (1) tiešsaistes maksājumu risinājumu, piemēram, PayPal vai Payoneer; (2) pārskaitījums; vai (3) tiešs bankas pārskaitījums

Jūsu iespējas naudas izņemšana mainās atkarībā no jūsu valsts un valūtas (dažas valūtas ir saderīgas tikai ar noteiktiem elektronisko pārskaitījumu veidiem)

Katra brīvmākslinieka platforma jums to prasa reģistrējiet savu atrašanās vietu. Šī ir daļa no jūsu pienākuma sniegt precīzu personisko informāciju. Pēc reģistrēšanās ir iespējams mainīt atrašanās vietu, bet tas nav viegli. Lai mainītu savu atrašanās vietu, lielākajā daļā platformu ir jānorāda drošs tālruņa numurs vai jārunā ar klientu apkalpošanas dienestu.

VPN izmantošana faktiskās atrašanās vietas slēpšanai tiek uzskatīta par jūsu lietotāja pienākuma sniegt precīzu personisko informāciju pārkāpumu, un tas var izraisīt jūsu konta darbības apturēšanu. Jūs joprojām varat izmantot Fiverr, Upwork un citas ārštata platformas, izmantojot VPN, neizmantojot to, lai mainītu savu atrašanās vietu. Bet, ja platforma pamanīs neatbilstības starp jūsu IP adresi un jūsu reģistrēto atrašanās vietu, tā ar jūsu kontu apzīmēs ar karodziņu, lai pārliecinātos, ka nav neautorizētas piekļuves un kas varētu izraisīt jūsu konta īslaicīgu slēgšanu.

Kad jūs tikko sākat darbu kā brīvmākslinieks, jūs varētu vēlēties sākt ļoti viegli lietojama platforma, piemēram, Fiverr. Konta atvēršana kā brīvmākslinieka vietne Fiverr ir vienkārša – viss, kas jums jādara, ir ievadīt savu e-pasta adresi un izvēlēties lietotājvārdu un paroli. Citās vietnēs ir daudz sarežģītāki reģistrēšanās procesi. Piemēram, lai pievienotos Toptal, vietnei, kas paredzēta programmatūras izstrādātājiem, dizaineriem un finanšu konsultantiem, jums jāaizpilda prasīgi valodas prasmes testi, tehniskās zināšanas, personības testi un tiešraides pārbaude..

Tomēr vietne, kurā visvieglāk reģistrēties kā iesācējam, nebūt nav labākā vietne, kur pelnīt naudu kā pieredzējušākam brīvmāksliniekam – skatiet tālāk sniegtos padomus par to, kā izvēlēties vislabāko ārštata platformu.

Ir svarīgi ņemt vērā: Ja esat ASV pilsonis, Upwork jūsu vārdā var ieturēt nodokļus. (Jautājums ir sarežģīts un atkarīgs no tā, vai saņemat algu kā ārštata darbinieks vai kā darbinieks, izmantojot Upwork Payroll. Tāpēc ir ļoti svarīgi pirms darba sākšanas pārskatīt šo informāciju ar CPA.)

Ja neesat ASV pilsonis, pirms naudas izņemšanas no platformas jums būs jāaizpilda W-8BEN veidlapa. Kad būsit aizpildījis šo veidlapu, Upwork pilnībā ļaus jums aprēķināt un samaksāt nodokļu saistības jūsu valstī.

Cik maksā ārštata platformas izmantošana?

Tāpat kā nav tādas lietas kā bezmaksas pusdienas, nav arī tādas lietas kā pilnīgi bezmaksas ārštata platforma. Dažādās platformās tiek izmantoti dažādi cenu modeļi, kas var apgrūtināt jūsu iespēju salīdzināšanu.

 • Dažas platformas iekasē avansa dalības maksu, piemēram, iFreelance, par kuru tad vairs nav jāmaksā.
 • Lielākā daļa platformu var reģistrēties bez maksas, taču no tām tiek iekasēta nodošanas vai savienojuma maksa, kas nozīmē, ka katru reizi, kad jūs piekrītat darbam vietnē, jums platformai būs jāmaksā noteikta procentu daļa no jūsu ieņēmumiem. Upwork ir lielisks šī modeļa piemērs. Šis ir Upwork nodevu sadalījums, lai palīdzētu jums saprast, kā tas darbojas:
  • Izmantojot Upwork, varat atvērt pamatkontu. Par reģistrēšanos un sevi tirgū klientiem nav jāmaksā.
  • Kad jūs saņemat darbu un sākat saņemt algu, Upwork ņems 20% no jūsu ienākumiem par pirmajiem 500 USD katram klientam.
  • Kad esat nopelnījis vairāk nekā 500 USD ar šo klientu, Upwork maksa samazinās līdz 10% no jūsu ienākumiem.
  • Kad no viena klienta pārskaitāt 10 000 USD, Upwork aizņem 5%.
  • Ņemiet vērā, ka Upwork aprēķina maksu par katru klientu nevis pēc jūsu kopējiem ienākumiem. Tātad, ja jūs nopelnāt 400 USD no 3 klientiem, jūs būsit nopelnījis kopumā 1200 USD, bet Upwork maksās 240 USD (20% no 400 USD no katra klienta). Ja jūs nopelnāt 1200 ASV dolārus no viena klienta, jums tiks iekasēti 100 ASV dolāri, kas ir 20% no pirmajiem nopelnītajiem 500 ASV dolāriem, un pēc tam 70 ASV dolāri (10%) no pārējiem jūsu klienta ienākumiem, pievienojot nodevas līdz 170 ASV dolāriem..
  • Upwork ļauj jums veikt projektu cenas, izmantojot sistēmu, kuru tā sauc par savienojumu. Bezmaksas dalībniekiem katru mēnesi tiek piešķirti 60 savienojumi. Katru reizi, kad jūs solīsit darbu, jums tiks iekasēta maksa no 1 līdz 5 savienojumiem. Lielākā daļa darbu maksā 2 savienojumus. Jūs varat iegādāties vairāk savienojumu par USD 1 par savienojumu.
  • Jūs varat izvēlēties jaunināt uz Plus plānu par USD 10 mēnesī. Tas dod jums vairāk savienojumu, vairāk informācijas par klientu priekšlikumiem un citas privilēģijas, piemēram, pielāgota URL izmantošana jūsu brīvmākslinieka profilam.

Lielākā daļa ārštata tirdzniecības vietu piedāvā abas pamata, bezmaksas dalība modelis un a premium versija, kas dod jums lielāku redzamību un piekļuvi papildu darba iespējām.

Informāciju par katras platformas iekasētajām maksām varēsiet atrast palīdzības sadaļā vai zināšanu bāzē. Ātrākais veids, kā iegūt visu informāciju par maksu, ir sadaļā Palīdzība un meklēšana “maksa”.

Klīst baumas, ka tādas platformas kā Freelancer.com iekasē slēptu maksu. Tā nav taisnība – nevienā no mūsu pārbaudītajām vietnēm nav slēptas maksas. Bet problēmas rada tas, ka vietnei Freelancer.com un citām vietnēm ir diezgan sarežģīta maksas struktūra, kuru ir grūti saprast. Ja uzmanīgi neizlasīsit detalizētu informāciju, jūs varētu iekasēt maksa, kuru jūs negaidījāt.

Ārštata platforma Reģistrēties var bez maksas? Mēneša maksa? Maksa par pasūtīto darbu?
Upwork Tikai dalības maksai
Fiverr
iFreelance
Freelancer.com Tikai dalības maksai
Guru

Kā redzat, ne vienmēr ir viegli saprast katras platformas maksas struktūru. Pirms izlemjat, kurš no jums ir vislabākais, rūpīgi izpētiet katru no tiem un apsveriet katru cenu noteikšanas modeļa aspektu.

Kā izvēlēties labāko ārštata platformu

Kā redzat, ir pieejams daudz izcilu ārštata platformu. Uzdevums ir izvēlēties labākās iespējas savām īpašajām vajadzībām. Šeit ir daži punkti, kas jums jāņem vērā, izvēloties ārštata platformu:

 • Atrašanās vieta: Daudzas platformas ir patiesi globālas un kalpo simtiem valstu. Freelancer.com aptver 247 valstis; Upwork ir lietotāji no 180 valstīm; Fiverr tiek izmantots 196. gadā. Bet jūs varētu vēlēties izmantot platformu, kas atrodas jūsu reģionā (piemēram, Croogster atrodas Indijā, Freelancer.com atrodas Austrālijā) vai kurai ir vairāk klientu noteiktā reģionā. Vietējo platformu var būt vieglāk izmantot no finanšu viedokļa, jo visas cenas jau būs norādītas vietējā valūtā, tādējādi ietaupot valūtas konvertācijas maksu. Jums būs citas iespējas izņemt naudu.
 • Komisija: Neviens nevēlas maksāt vairāk maksu, nekā nepieciešams, tāpēc jums būs jānosaka, kuras nodevas ir vērts maksāt, lai piekļūtu jauniem klientiem.

Vēl viena iespēja ir izvēlēties a īpaša platforma. Tās ir brīvmākslinieku tirgus vietas, kas raksturīgas noteiktām jomām vai nozarēm. Īpašas ārštata platformas izmantošanas priekšrocības ir šādas:

 • Daudz vairāk no iesūtītajiem projektiem attiecas uz jūsu prasmju kopu
 • Jums ir lielākas iespējas atrast darbu, jo visi klienti meklē jūsu prasmes
 • Jūs varat uzlabot savu profilu, lai koncentrētos uz savām nišas prasmēm savā jomā, kuras vispārējā brīvmākslinieka vietnē varētu būt pārāk specifiskas.

Dažas no populārākajām speciālajām ārštata platformām ietver:

 • 99designs – visu veidu grafiskajiem dizaineriem; atrodiet šeit darbu pie logotipa dizaina, iepakojuma dizaina, tīmekļa dizaina utt.
 • FreelanceWritingGigs.com – visiem ārštata darbiniekiem, kas strādā ar rakstīto vārdu, kurā ietilpst satura un tekstu sastādītāji, tehniskie rakstnieki, redaktori un korektori.
 • Freelancewriting.com – vēl viens lielisks rakstīšanas darba avots ārštata rakstniekiem.
 • Toptal – ārštata platforma labākajiem programmatūras izstrādātājiem. Tas diezgan strikti demonstrē ārštata darbiniekus, tāpēc reģistrēties vietnē tiek pieņemti tikai 3% labākie, taču tie, kuri to dara, var cerēt uz diezgan labi apmaksātiem attīstības darbiem..
 • Designhill – cita platforma visu veidu dizaineriem radoša dizaina darba atrašanai.
 • Radošā grupa – palīdz ārštata darbiniekiem, kas darbojas visu veidu radošajās jomās, atrast darbu, tostarp fotogrāfiem, dizaineriem, tirgotājiem, rakstniekiem un māksliniekiem.

Neaizmirstiet: Apskatiet mazākas brīvmākslinieku platformas. Lai arī lielākās platformas iegūst visvairāk potenciālo klientu, ir arī grūtāk izcelties pūlī. Nelielas, vietējas platformas dod labākas iespējas pamanīt un atrast darbu.

Citi veidi, kā atrast ārštata darbu

Ir daudz veiksmīgu ārštata darbinieku, kuri iegūst visu savu biznesu, nenosakot digitālo pēdu brīvmākslinieku tirgū. Šie ir labākie alternatīvie veidi, kā atrast darbu kā brīvmāksliniekam:

 • Sociālie mēdiji: Ir desmitiem Facebook grupu, kur ārštata darbinieki var meklēt darbu un dalīties ar darba iespējām. Varat izmantot savu profilu, lai paziņotu draugiem un sekotājiem, ka meklējat ārštata darbu, vai pat izveidot lapu savam biznesam. LinkedIn var būt ļoti noderīgs arī ārštata darbiniekiem – jūs varat maksimāli izmantot savu profilu, lai piesaistītu piedāvājumus ārštata darbam.

Īss stāsts: Kā satura autors esmu izmēģinājis dažas ārštata platformas – īpaši Fiverr un Upwork. Lai gan no katra no tiem es saņēmu pāris mazus koncertus, mans darbs ir ticis veikts caur Facebook. Tikai pievienojoties dažām ārštata rakstnieku vietnēm, es varēju atrast un novietot dažus lielus, ilgtermiņa ārštata projektus.

 • Nozarei raksturīgās sociālo mediju platformas: Šīs platformas – piemēram, Behance un Dribble dizaineriem un vizuālajiem radošajiem, Contently rakstniekiem un StackOverflow programmatūras izstrādātājiem – piedāvā ārštata darbiniekiem skatuvi savu darbu parādīšanai. Šajās vietnēs varat parādīt savu portfeli un tīklu ar citiem ārštata darbiniekiem, lai atrastu vairāk koncertu.
 • Mutiski: Visefektīvākais veids, kā atrast darbu, ir personīgi ieteikumi. Dažreiz tas notiek ar ārštata ārštata darbinieku starpniecību, kuri nodod klientus tālāk, ja viņiem ir vairāk darba, nekā viņi paši var tikt galā. Palielinoties jūsu reputācijai, klienti reklamēs jūs.
 • Jūsu vietne: Jūsu profesionālā vietne ir jāoptimizē tā, lai tā labi ierindotos meklētājprogrammās, kad klients ar jūsu prasmi meklē ārštata darbiniekus. Vietnes izveidošana ir lielisks veids, kā reklamēt savus pakalpojumus un parādīt savas spējas.
 • Nosūtīšana pa e-pastu: Nosūtiet potenciālajiem klientiem īsu, saistošu jūsu prasmju aprakstu. Ieteikt veidus, kā viņi varētu gūt labumu no jūsu talantiem.

Darbības vienības:

 • Izpētiet dažādas ārštata platformas un atrodiet tām, kas atbilst jūsu vajadzībām (un budžetam)
 • Reģistrējieties vienā ārštata vietnē (iesācējiem)
 • Apsveriet alternatīvus darba iegūšanas veidus ārpus ārštata vietnēm

Galvenā lapa: Galīgais ceļvedis, kā kļūt par brīvmākslinieku

JŪS atrodaties ŠEIT – 1. nodaļa: Meklējot ārštata darbu

2. nodaļa: Kā izveidot uzvarētāju ārštata profilu

3. nodaļa: Kā novērtēt savu ārštata darbu

4. nodaļa: Kā rezervēt ārštata darbu

5. nodaļa: Kā pirms darba sākšanas apspriest ārštata projektu ar savu klientu

6. nodaļa: Kā orientēties ārštata un klientu attiecībās

7. nodaļa: Kā pārvaldīt savu kā brīvmākslinieka laiku maksimālai produktivitātei

8. nodaļa: Kā samaksāt kā brīvmāksliniekam

9. nodaļa: Pārvaldiet savas finanses kā brīvmākslinieks – visaptverošs ceļvedis

10. nodaļa: Kā uzlabot savu ārštata karjeru

11. nodaļa: Kā būt brīvmāksliniekam & Saglabājiet savu dienas darbu

Jūtieties brīvi dalīties ar šo rakstu un / vai kopēt šo ziņu vai tā daļas savā vietnē, emuārā vai sociālajos tīklos. Mēs tikai lūdzam, lai jūs to attiecinātu uz vietniPlanet.com

AVOTI:

https://www.payoneer.com/downloads/freelancer-income-report-2018.pdf

https://www.upwork.com/i/how-it-works/freelancer/

https://www.fiverr.com/terms_of_service

https://www.ifreelance.com/help/inline/pricing.aspx

https://www.freelancer.com/feesandcharges/#

https://www.guru.com/help/freelancer-help-center/my-profiles/membership-information/

https://www.peopleperhour.com/static/terms

https://www.crunchbase.com/organization/fiverr

https://dynomapper.com/blog/266-top-25-freelance-websites-to-find-work-in-2018

https://www.entrepreneur.com/article/245953

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector