10 ātrākie veidi, kā palielināt jūsu vietnes Uptime (ŠODIEN!)

Jums ir svarīga vietnes darbība. Jūs vēlaties gūt pēc iespējas lielākus ieņēmumus, gūt vislielākos pārdošanas apjomus tiešsaistē, redzēt labākos reklāmguvumu līmeņus un palielināt apmeklētāju metriku. Viens svarīgs elements ir jūsu vietnes darbības laiks. Ja jūsu vietne nedarbojas, neviens nevar iegādāties no jūsu vietnes, apmeklētāji būs neapmierināti, ka viņi nevar piekļūt jūsu saturam, un meklētājprogrammas var pazemināt jūsu SEO rangu jūsu vietnes neuzticamības dēļ. Tā kā uz spēles ir likts tik daudz, ir vērts ieviest vienu vai visu šo labāko praksi, lai palielinātu jūsu vietnes darbības laiku.


1. Izvēlieties uzticamu tīmekļa mitinātāju

Pirmais solis uz vienmēr aktuālu vietni ir laba mitināšanas platforma. Ne visi saimnieki ir vienādi – dažiem ir daudz labāki uptime rekordi nekā citiem. Jūs vēlaties mitināšanas platformu ar 99,9% uptime, pārredzamām cenām un elastīgumu, lai palielinātu savu apmeklētāju trafiku. Mākoņu mitināšana ir lieliska izvēle lielākajai daļai uzņēmumu, jo tā ļauj palielināt servera lielumu, nepārtraucot vietnes darbību.

Kad tikko sākat savu vietni, iespējams, vēlēsities izmantot dalītu mitināšanu, lai ietaupītu izmaksas. Tas nozīmē, ka jūsu vietne koplieto savu mitināto vietu ar citām vietnēm. Izmaksas ir daudz zemākas, taču, tā kā jūs koplietojat mitinātu vietu, jūs varētu secināt, ka citas vietnes laiku pa laikam izraisa jūsu palēnināšanos vai avārijas. Jūsu vietnei pieaugot, iespējams, ir laba ideja pārslēgties uz speciālu mitināšanu, lai ātrāk ielādētu laiku un samazinātu dīkstāves laiku.

2. Samaziniet attēla izmērus

Ir loģiski, ka jo lielākas ir jūsu vietnes lapas un faili, jo ilgāks laiks būs nepieciešams lejupielādei un parādīšanai. Ja tās aizņem pārāk ilgu laiku, jūsu tīmekļa lapas var noilgot un samazināt jūsu vietnes daļas. Ir vērts veikt visas darbības, kuras varat veikt, lai failus samazinātu.

Šajā jautājumā attēli ir īpaši biežie likumpārkāpēji. Dažreiz varat mainīt savu attēlu lielumu, lai tas būtu mazāks, lai tie patērētu mazāk atmiņas, bet tas ne vienmēr ir iespējams. Attēlu saspiešanai vislabāk ir izmantot tādu bezmaksas rīku kā PNG / JPG kompresors, lai tie aizņem mazāk atmiņas, neapdraudot attēla kvalitāti vai izmēru.

saspiešanas rīks

3. Esiet gudrs, izmantojot Javascript

Vēl viens veids, kā paātrināt vietni un samazināt laika pārtraukšanas risku, ir gudrs, izmantojot savu JavaScript. JavaScript faili bieži var aizņemt pārāk daudz atmiņas, bet, saspiežot tos, jūs varat samazināt ielādes laiku. Ir svarīgi arī nepārslogot savu vietni ar kodu. CSS, HTML un JavaScript bieži veic pārklājošās funkcijas. Apvienojot un noņemot izmantoto kodu, jūs aizņemsit mazāk joslas platuma, un jūsu vietne tiks ielādēta daudz ātrāk.

Lai optimizētu atlikušā JavaScript ielādes laiku, mēs iesakām izmantot asinhrono ielādi. Tas nozīmē, ka tā vietā, lai vienlaikus ielādētu visu tīmekļa lapu, jūs Web vietā iestatīsit ielādēt savu vietējo saturu un pēc tam visu trešo pušu saturu, piemēram, tiešsaistes tērzēšanu, sociālo mediju plūsmas, iegultus videoklipus utt. Šādā veidā , ja sabojājas trešās puses saturs, tas nenolaiž visu lapu.

4. Saspiest savu vietni

Papildus attēlu saspiešanai jūs varat arī saspiest savas vietnes lapas. GZIP saspiešana ietaupa joslas platumu, samazina ielādes laiku un samazina vietņu avāriju risku, jo to ielādēšana bija pārāk ilga. Katra lapa tiek saspiesta, pirms tā atstāj jūsu serveri, un pēc tam apmeklētāja tīmekļa pārlūks to atspiež. Ja neesat pārliecināts, vai jūsu vietnē ir iespējota GZIP saspiešana, varat to pārbaudīt, izmantojot bezmaksas GZIP saspiešanas pārbaudītāju.

gzip-tool

5. Pārliecinieties, vai jums ir pietiekami daudz servera kapacitātes

Kad jūs tikko iestatāt savu vietni, jūs, iespējams, izvēlēsities maksāt tikai par servera jaudu, kas, jūsuprāt, jums būs nepieciešama. Parasti tas ir uzskats, ka nav jēgas maksāt par jaudu, kuru jūs neizmantojat, taču, runājot par servera jaudu, tā var izrādīties kļūda. Ja jūsu vietne pēkšņi īsā laikā kļūst populāra, jūsu serveri varētu satriekt vairāk apmeklētāju, nekā tas var tikt galā. Ja tas notiek, vispirms tas tiek ielādēts ārkārtīgi lēni, bet pēc tam neizdosies izveidot savienojumu un avārija.

To bieži sauc par “Reddit Hug of Death” – kad kaut kas mainās vīrusa veidā caur Reddit, tūkstošiem apmeklētāju ievedot vienā mazpazīstamā vietnē, kas nespēj tikt galā ar trafiku. Lai jūs varētu izbaudīt panākumi, nevis tos pazemina, jums nepieciešams servera risinājums, kas ir viegli pielāgojams un pielāgojams, lai tas varētu automātiski reaģēt uz lielāku apmeklētāju skaitu..

6. Pārraugiet savu vietni

Neatkarīgi no tā, kuru resursdatora platformu izmantojat vai cik uzmanīgs esat, dažkārt jūsu vietne samazināsies. Svarīgi ir tas, cik ātri jūs to atjaunojat. Jūs vēlaties būt pirmais, kurš uzzina, ja jūsu vietne nav pieejama, ideālā gadījumā tūlīt, nevis atklāj tikai tad, kad dzirdat no dusmīgu apmeklētāju pūļa. Vietnes manuāla uzraudzība, pārbaudot tās statusu ik pēc dažām minūtēm vai pat katru stundu, vienkārši nav praktiska, taču par laimi ir daudz rīku, kas var paveikt jūsu darbu.

Vietņu uzraudzības rīki, piemēram, lietotne Bezmaksas vietņu pārraudzītājs, nepārtraukti izseko jūsu vietnes veselību un stāvokli. Viņi pārbauda, ​​vai tā reaģē, un var pārbaudīt, vai tajā nav ātruma un atslēgvārdu izmaiņas, lai jūs pilnībā informētu par savu vietni. Jūs varat atrast gan bezmaksas, gan maksas vietņu uzraudzības rīkus un izvēlēties starp ārējām testēšanas vietnēm un integrētiem spraudņiem, kas ir paredzēti jūsu resursdatora platformai.

7. Izmantojiet tīmekļa kešatmiņu

Tīmekļa kešatmiņas saglabāšana ir gudrs veids, kā palielināt vietnes darbību. Parasti, kad kāds apmeklē jūsu vietni, viņa pārlūks nosūta pieprasījumu uz šo vietni. Pēc tam jūsu serveris veic vajadzīgo lapas izguvi, ģenerē logrīkus un sānjoslas, apstrādā galvenes un kājenes, iespējot fontus un attēlus utt. Šīs procedūras prasa laiku, kaut arī katrai darbībai ir vajadzīgas tikai dažas milisekundes, taču lielākā daļa rezultātu ir tas pats katru reizi, kad apmeklējat to pašu vietni.

Kad izmantojat vietņu kešatmiņu, serveris ir iestatīts tā, lai atcerētos katra apmeklētāja gala rezultātu. Kad šis apmeklētājs atgriežas tīmekļa vietnē, kešatmiņa to apkalpo, neizlaižot sarežģītās procedūras, kuras viņš izmantoja pirmo reizi. Jūs joprojām varat nodrošināt atjaunināta satura koplietošanu, attiecīgi konfigurējot iestatījumus. Tādā veidā kešatmiņas saglabāšana ātrāk vietni ielādē un samazina dīkstāves iespējas.

8. Izmantojiet CDN

CDN – satura piegādes tīkls – ir veids, kā izkraut daļu no jūsu vietnes satura, kas jāuzglabā kā kešatmiņā saglabāti faili serveros, kas ir tuvāk jūsu apmeklētājiem. Tas ļoti ietekmē jūsu ielādes ātrumu apmeklētājiem, kuri atrodas ģeogrāfiski tālu no jūsu galvenajiem serveriem, jo ​​vietnes ātrumu ietekmē attālums no servera.

Deleģējot lielu daļu no joslas platuma iespējām CDN, jūs arī atbrīvojat vietu galvenajiem serveriem tādu svarīgu darbību veikšanai kā groza pārbaude. CDN palīdz izlīdzināt gadījuma pieprasījumus pēc servera, ietaupot jūsu vietni no avārijām pēkšņi lielā pieprasījuma pēc pārdošanas vai pat robotprogrammatūras uzbrukuma dēļ.

CDN

9. Uzlabot drošību

Lai gan jūsu vietni var samazināt dabiski cēloņi, piemēram, vīrusu attēls vai problēmas ar jūsu serveriem, tā var izraisīt avāriju arī ļaunprātīgu iemeslu dēļ. Hakeri, kibernoziedznieki un garlaicīgi pusaudži var nosūtīt visa veida uzbrukumus jūsu vietnei, lai to nolaupītu vai samazinātu. Vietnes, serveru un mitināšanas pakalpojuma drošības uzlabošana ir svarīgs solis vietņu darbības laika palielināšanai kiberuzbrukumu laikā.

Daži drošības pasākumi ir jūsu rokās. Visām jūsu parolēm jābūt spēcīgām, izmantojot burtu, ciparu un alternatīvu rakstzīmju kombināciju. Jums arī tie bieži jāmaina. Ja izmantojat satura pārvaldības sistēmu, jums tā regulāri jāatjaunina uz jaunāko versiju. Visi jūsu spraudņi, rīki, integrācija un lietotnes ir regulāri jāatjaunina, jo daudzos atjauninājumos ir ielāpi pret nesen atklātām ievainojamībām. Jums ir arī jāpārbauda, ​​vai jūsu tīmekļa failu atļaujas neatstāj vaļā hakerus.

Tomēr jūsu tīmekļa mitināšanas uzņēmumam jāveic citas darbības. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties mitināšanas platformu, kurai ir spēcīgi drošības elementi un kas nopietni domā par savu atbildību par jūsu datu drošību.

10. Uzlabot DNS

Apmeklētāja pirmais solis, lai piekļūtu jūsu vietnei, ir DNS jeb domēna vārda serveris, ko parasti jūsu hostinga uzņēmums iesaiņo kopā ar citiem hostinga pakalpojumiem. Ja jūsu DNS serveris nedarbojas, visa jūsu vietne nav pieejama.

Meklējiet iespēju atjaunināt DNS pakalpojumu automātiskai kļūmjpārlēcei. To bieži sauc par Anycast tehnoloģiju. Tas nozīmē, ka, ja jūsu DNS serveris avarē, jūsu vietne tiks automātiski nodota nākamajam tuvākajam serverim tīklā. Tas nezudīs tikai tāpēc, ka parastais DNS serveris nav pieejams. DNS jaunināšana maksā nedaudz vairāk nekā parasts DNS pakalpojums, taču tie patiesi garantē, ka jūsu vietne nekad neizies bezsaistē DNS servera kļūmes dēļ.

dns-tīkls

Bezmaksas vai apmaksāts – sāciet jau šodien

Šīs 10 labākās prakses ievērošana, izmantojot vai nu bezmaksas rīkus, vai apmaksātu komerciālu alternatīvu, palīdzēs palielināt jūsu vietnes darbības laiku un apmeklētāju apmierinātību.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector