Paprastas svetainės prieinamumas: Jūsų geriausias vadovas 2019 metams

Prieiga prie interneto reiškia, kad jūsų svetainė bus lengvai prieinama visiems, įskaitant vartotojus, turinčius negalią ar vienokius ar kitokius sutrikimus. Internetas yra nefizinė erdvė, todėl ji turėtų būti vienodai prieinama visiems, bet tik tuo atveju, jei visi planuojame prieinamumą.


Žiniatinklio galia yra jo universalumas. Prieiga visiems, nepaisant negalios, yra svarbus aspektas.“- Timas Bernersas-Lee, žiniatinklio išradėjas.

Kam reikalinga prieinama svetainė?

Pagalvokite apie keletą bendrų problemų, susijusių su neprieinamomis svetainėmis. Ar jūs kada nors lankėtės svetainėje su mažu šriftu, kurį vos galite perskaityti, painiodami puslapius, kur neaišku, ką daryti toliau, ar mažus mygtukus, kurie nėra aiškiai apibrėžti? Švelniai tariant, jūs turėjote nusivilti. Štai ką turi ištaisyti svetainės pritaikymas neįgaliesiems.

Tarp keleto įprastų negalių, kurias atsižvelgia į svetainių prieinamumo planuotojai::

 • Aklai lankytojai
 • Vartotojai su blogu ar daliniu regėjimu
 • Kurčiųjų ar klausos negalią turintys vartotojai
 • Disleksija sergantys vartotojai, sunkiai suprantantys ilgus tekstus
 • Kognityvinius ar neurologinius sutrikimus turintys vartotojai
 • Fizinę negalią turintys vartotojai

Prieinamos interneto svetainės yra geros mums visiems

Prieinamos svetainės yra skirtos ne tik vartotojams su negalia. Jie padeda visiems:

 • Vyresni interneto vartotojai gali sunkiai spustelėti mažus mygtukus svetainėje.
 • Internete nepažįstamiems vartotojams sunku suprasti, kur spustelėti naują skirtuką.
 • Jei esate triukšmingoje traukinių stotyje ir norite žiūrėti vaizdo įrašą, tačiau pamiršote ausines, pasikliaukite klausos negalią turinčių asmenų antraštėmis..
 • Kai planšetinį kompiuterį naudojate ryškioje saulės šviesoje, jums reikia geresnių kontrastingumo parinkčių, palengvinančių regėjimo negalią.
 • Jums gali reikėti naudotis prieinama interneto praktika, jei susilaužėte ranką ir negalite efektyviai naudoti pelės arba viena ranka laikote kūdikį, o kita užpildėte svarbią formą internete..

Kurdami prieinamą svetainę, vienu metu pažymite daug kitų langelių. Mobiliojo interneto dizainas, patogumas naudoti, SEO ir optimali vartotojo patirtis sutampa su prieinamu dizainu. Be to, jei jūsų svetaine lengva naudotis, be vargo ir atvira neįgaliems vartotojams, ji bus daug patrauklesnė visiems apsilankiusiems. Prieinamose svetainėse paprastai būna geresni SEO rezultatai, didesnis pasiekiamumas, mažesnės priežiūros išlaidos ir aukštesnė įmonių socialinė atsakomybė.

Tinklalapių prieinamumo įstatymai

Nors prieinamose svetainėse yra daug privalumų, svarbu atsiminti, kad jos nėra tik pasirenkamos. Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija prieigą prie informacinių ir ryšių technologijų, įskaitant internetą, apibrėžia kaip pagrindinę žmogaus teisę. Daugelyje šalių, įskaitant JAV, galioja įstatymai, pagal kuriuos reikalaujama, kad svetainės atitiktų tam tikrus prieinamumo standartus. Žiniatinklio valdymo organas „Worldwide Web Consortium“ (W3C) paskelbė prieinamumo gaires, pagrįstas keturiais ramsčiais:

 • Suvokiamas, reiškia, kad vartotojai gali suvokti svetaines savo pojūčiais (daugiausia regėjimu ir klausa);
 • Valdomi pele, klaviatūra ir pagalbiniu prietaisu;
 • Suprantamas be painiavos;
 • Tvirtas kad būtų prieinamos įvairiomis naujomis ir senomis technologijomis.

JAV vyriausybių interneto svetainėse, švietimo organizacijose ir ne pelno grupėse paprastai reikalaujama, kad jose būtų prieinamos interneto svetainės pagal 1973 m. JAV Reabilitacijos akto 508 ir 504 skyrius. Visos svetainės turi atitikti 1990 m. Amerikiečių su negalia įstatymo (ADA) reikalavimus. , ir Ryšių įstatymo 255 skirsnį, kuriame nustatyta, kad svetainės turi būti vienodai prieinamos vartotojams su negalia.

Kai kurios organizacijos buvo sėkmingai patrauktos baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad neturi prieinamų svetainių. Jie buvo nubausti didelėmis baudomis ir procesas turėjo įtakos jų reputacijai. Daugeliu atvejų, kai įstatymai nėra aiškūs dėl prieinamumo reikalavimų, įmonės pasiryžo padaryti viską, ką gali, kad būtų prieinamos, užuot rizikavusios dėl įstatymo pažeidimo..

Paprastas pritaikymas tinklalapiams: „Jūsų 2020“ pagrindinis vadovas

Padarysite savo svetainę prieinamą

Tam tikrus pritaikymą neįgaliesiems jūsų svetainėje yra gana lengva įgyvendinti, pvz., Pakeisti fono spalvą į baltą arba pridėti antraštes prie vaizdo įrašų. Kiti yra daug sudėtingesni išspręsti ir reikalauja programavimo įgūdžių, tokių kaip antraštės hierarchijos nustatymas. Mes apžvelgiame keletą pagrindinių sprendimų, kaip pasiekti internetinę svetainę, ir patariame, kaip jų pasiekti.

Prieinamumas regėjimo negalią turintiems vartotojams

Internetas yra labai vizualus, todėl viena iš pagrindinių negalios rūšių, kurią reikia planuoti kuriant prieinamą interneto svetainę, yra regos negalia. Tai gali būti::

 • Visiškas ar dalinis aklumas
 • Prastas regėjimas
 • Spalvų aklumas
 • Sunkumas atskirti spalvas ir kontrastus

Kai planuojate apgyvendinti regos negalią turinčius vartotojus, padėsite ir tiems, kurie:

 • Lanko jūsų svetainę mobiliajame ar planšetiniame kompiuteryje su mažesniu ekranu
 • Turi disleksiją ir stengiasi laikytis teksto instrukcijų
 • Naudojasi jų prietaisu ryškioje saulės šviesoje ar bando susidoroti su dideliu ekrano akiračiu
 • Turi epilepsiją, kurią gali sukelti mirksintys ar mirksintys vaizdai

Kaip padaryti savo svetainę prieinamesnę regėjimo negalią turintiems lankytojams

Prieinamą dizainą sudaro:

Turinys – Svetainė turi būti lengvai suprantama net tada, kai garsiai perskaityta iš konteksto ekrano skaitymo įrankiu.

Formatavimas – Prastai suformatuotų puslapių negalima lengvai padidinti, naršyti ar sureguliuoti, kad būtų geriau matomi.

Dizainas ir išdėstymas – Daugeliui regėjimo negalią turinčių lankytojų bus sunku įžvelgti kontrastus ar tam tikras spalvas.

Čia yra pirmieji dalykai, kuriuos reikia patikrinti savo svetainėje, kad įsitikintumėte, jog ji yra prieinama regos negalią turintiems lankytojams:

 • Įsitikinkite, kad jūsų pavadinimai aiškiai apibūdina puslapį ir skiriasi nuo kitų puslapių pavadinimų kad neregiai, klausantys pagalbinio ekrano skaitytuvo, suprastų be išdėstymo konteksto, o silpnaregiai vartotojai galėtų gauti reikiamą informaciją.
 • Optimizuokite savo svetainę SEO paieškai balsu, norėdami įsitikinti, kad regos negalią turintys lankytojai gali lengvai tai rasti paieškos sistemose.
 • Patikrinkite, ar kiekviename atvaizde yra alt image tekstai. „Alt image“ tekstai turėtų trumpai ir aiškiai apibūdinti vaizdą. Pvz., Paieškos mygtuko aukščiausio vaizdo tekstas turėtų būti „ieškoti“, o ne „didinamasis stiklas“. Juos gali perskaityti ekrano skaitytuvas.
 • Įsitikinkite, kad visame jūsų tekste yra didelis kontrasto santykis, tai reiškia, kad jis smarkiai kontrastuoja su fonu, tokiu kaip juodas tekstas baltame fone arba lengvas tekstas tamsiame fone. Atminkite, kad kai kuriems žmonėms, pavyzdžiui, disleksikams, sunku skaityti ryškias spalvas. Geriausia, jei norite, kad vartotojai nustatytų savo teksto spalvas jūsų svetainėje.
 • Aklieji ir silpnaregiai dažniausiai vietoj pelės naudoja klaviatūros komandas arba balso komandas. Jiems reikia mygtukų ir išskleidžiamųjų sąrašų, kurie parodytų, kuri parinktis pasirinkta. Tai gali būti pabrėžiant dabartinį pasirinkimą arba pridedant kraštą.
 • Visi jūsų tekstai turi būti tokio dydžio, kad būtų lengvai skaitomi lankytojų. Šriftai taip pat turėtų būti aiškūs ir lengvai skaitomi, be jokių papildomų dekoracijų. Jei nuspręsite naudoti mažesnį šriftą, įsitikinkite, kad puslapis vis tiek pateikiamas tinkamai, jei jūsų vartotojas nusprendžia rankiniu būdu padidinti šrifto dydį.
 • Neturite jokio teksto, mygtukų ar vaizdų, kurie mirksi ar mirksi. Tai gali sukelti epileptikų priepuolius, tačiau silpnaregiams vartotojams taip pat labai sunku skaityti ir įsisavinti informaciją..
 • Pasirinkite protingus spalvų sprendimus. Nesirinkite nieko pernelyg ryškaus, kuris gali apakinti ir supainioti akis, arba per silpnas, kurio neįmanoma lengvai pamatyti.
 • 8% vyrų ir 0,5% moterų turi spalvų aklumą, taigi Niekada nenaudokite spalvų mygtukui ar instrukcijų laukui apibrėžti.
 • Labai dideli vaizdai gali supainioti daugelį žiūrovų, ypač jei jie žiūrimi ekrane, kuris nėra pakankamai didelis, kad būtų rodomas visas vaizdas. Jų įkėlimas taip pat užtrunka ilgą laiką arba gali būti užblokuotas dėl jų dydžio, taigi tai paveiks ir galimus vartotojus.
 • Įsitikinti, kad kiekvienas vaizdo įrašo turinys turi garso alternatyvą arba teksto nuorašą, kurį gali pasiekti ekrano skaitytuvas.

Paprastas pritaikymas tinklalapiams: „Jūsų 2020“ pagrindinis vadovas

Išplėstiniai pritaikymo neįgaliesiems patarimai regėjimo negalią turintiems vartotojams

Daugelį pažangių vaizdinės prieigos praktikų geriau atlieka programuotojai. Čia yra keli išplėstiniai pritaikymo neįgaliesiems patarimai:

 • Įsitikinkite, kad antraštės yra aiškiai aprašytos jūsų HTML žymėjime, kad ekrano skaitytojai galėtų naršyti tarp jų.
 • CSS kodavimas ir vizualinio formavimo efektai neregiams vartotojams dažnai tampa sunkūs arba neįmanomi, norint pasiekti tekste esančią informaciją. Geriausia vengti CSS ir stiliuoti švarius, neskoningus tekstus.
 • Sukurkite savo tekstus, kad galėtumėte lengvai juos išplėsti. Naudokite santykinio dydžio reikšmes, kad vartotojui padidinus ekrano vaizdą, raidės nepersidengtų, nepašalintų tarpelių tarp eilučių ar nenukirptų sakinių galų taip, kad reikia slinkti horizontaliai. Venkite teksto, kurį sunku padidinti bitmap, vaizdų.
 • Įgalinkite vartotojus naršyti svetainėje naudodamiesi balso įvestimi, balso į tekstą ir teksto į balso įrankius, ekrano skaitytuvus ir kitas pagalbines technologijas.
 • Siūlykite pagrindinę informaciją garso forma taip pat vizualiai. Pvz., Leiskite vartotojams išgirsti „captcha“ tekstus, vaizduojančius robotus kaip garso laikmeną, taip pat ir vizualiai.
 • Teksto kontrastą ir spalvų pasirinkimą nustatykite taip, kad kiekvienas vartotojas galėtų pritaikykite savo naršyklę pagal spalvas ir kontrastą, kurią jiems lengviausia skaityti.
 • Pateikite aprašomąsias savo nuorodų etiketes, kad aklas vartotojas, susidūręs su nuorodų sąrašu puslapyje be jokio konteksto, žinotų, kur veda kiekviena nuoroda.
 • Pateikite visišką klaviatūros palaikymą, įskaitant intuityvią ir logišką naršymo struktūrą ir klaviatūros fokusavimą, išryškinantį formos laukus ir išskleidžiamojo meniu ar sąrašo pasirinkimus, kai naudojami klaviatūros valdikliai, ne tik su pele.

Prieinamumas žmonėms su klausos negalia

Yra daugybė būdų, kaip klausos negalią turintys žmonės gali naudotis internetu. Tinklalapio lankytojai, turintys klausos negalią, yra šie:

 • Žmonės, kurie yra giliai kurčiųjų, su sunkiu klausos sutrikimu abejose ausyse
 • Žmonės, kuriems sunku girdėti vienoje ar abiejose ausyse
 • Žmonės, kurie gali girdėti garsus, bet nepakankamai aiškiai apibūdina kalbą

Kai kurie klausos negalią turintys interneto vartotojai bendraudami naudoja gestų kalbą ir gali sunkiai skaityti tekstą. Tai reiškia, kad interneto svetainėse vartojama kalba turi būti paprasta ir lengvai suprantama, kartu su rašytinėmis instrukcijomis pateikiami aiškinamieji vaizdai.

Kai priimate klausos negalią turinčius vartotojus, jums tai taip pat tampa lengviau:

 • Naudotojai triukšmingoje aplinkoje, pavyzdžiui, traukinių stotyje
 • Vartotojai, norintys išlaikyti savo veiklą privačią, pavyzdžiui, darbe ar dalijantis kambariu
 • Savo svetainę, kurioje galite archyvuoti vaizdo įrašus pagal turinį ir temą

Kaip padaryti savo svetainę prieinamą lankytojams, turintiems klausos negalią

Norint, kad svetainės būtų prieinamos lankytojams, turintiems klausos negalią, pirmiausia reikia galvoti apie turinį. Kai kurie kurčiųjų vartotojai dažniausiai naudoja gestų kalbą ir jiems reikia, kad teksto instrukcijos būtų parašytos labai paprastai. Formatas yra dar viena problema, įskaitant tokias funkcijas kaip reguliuojamas garsumo valdymas. Galiausiai kurčiųjų vartotojams prieinamas dizainas, be kitų, turėtų apimti aiškinamųjų vaizdų naudojimą.

Norėdami pagerinti svetainės prieinamumą klausos negalią turintiems lankytojams, pradėkite nuo šių problemų:

 • Aiškinamieji vaizdai, pridedami prie garso ar rašytinių instrukcijų, pritaikyti kurčiųjų vartotojams, geriau suprantantiems gestų kalbą, o ne parašytą žodį.
 • Gestų kalbos instrukcijos ir komentarai
 • Vaizdo įrašai ir kita žiniasklaida, turinti antraštes turėtų būti pateiktos su užrašais, kuriuos lengva įjungti ir išjungti naudojant klaviatūros komandas, ne tik su pele. Jie turėtų būti pateikiami keliomis kalbomis ir (arba) kaip tarptautinis gestų kalbos priedas.
 • Įsitikinkite, kad nėra nieko tik garso įrašo, pvz., pyptelėjimą, įspėjimą apie klaidas ar garso nurodymus.
 • Visoje garso medžiagoje turi būti rašytinė nuorašas tai aiškiai galima rasti tame pačiame puslapyje kaip ir garso failą.
 • Nėra tik balso valdymo funkcijų. Viskas turėtų būti valdoma naudojant klaviatūros valdiklius ir pele.

Paprastas pritaikymas tinklalapiams: „Jūsų 2020“ pagrindinis vadovas

Išplėstiniai prieinamumo patarimai vartotojams, turintiems klausos negalią

Jums reikės programuotojo pagalbos arba tam tikrų žinių apie programavimą, kad būtų įtrauktos šios patobulintos pritaikymo neįgaliesiems funkcijos:

 • Padarykite tai lengvai vartotojams atskirai sureguliuokite garso failo garsumą iki likusios kompiuterinės sistemos garso lygio.
 • Įsitikinti, kad visi garso failai yra aukščiausios kokybės, be foninio triukšmo, šurmulio ar kitų klausos atitraukimų
 • Įdiekite reguliuojamas antraštes kuriuos galima nustatyti pagal tinkamą dydį, kontrastą ir spalvą pagal kiekvieno vartotojo pageidavimus
 • Įtraukite lengvai naudojamus valdiklius Norėdami sustabdyti, pristabdyti ir judėti atgal garso ar vaizdo faile
 • Pridėkite garso aprašą ir nuorašą. Tai kurtiems vartotojams praneša ne tik apie ištartus žodžius, bet ir apie kitą vaizdo ar garso failo sąveiką.

Prieinamumas žmonėms su fizine negalia

Interneto vartotojai gali turėti fizinę negalią dėl daugybės priežasčių, tačiau jiems dažniausiai reikia tų pačių sprendimų. Fizinės negalios, turinčios įtakos interneto naudojimui, yra::

 • Žmonės su amputuotomis galūnėmis ar pirštais
 • Vartotojai, sergantys artritu, reumatu ar kitomis ligomis, sukeliančiomis sąnarių skausmą
 • Vyresni vartotojai ir žmonės, turintys sąlygų, kurios sukelia drebančius pirštus
 • Tie, kuriuos kamuoja raumenų distrofija
 • Vartotojai, turintys mažesnį miklumą ir silpną rankų ir akių koordinaciją
 • Paraplegikai ar keturgalviai žandikauliai

Interneto vartotojai, turintys neurologinę negalią ar sutrikimus, dažnai patiria fizinę negalią. Projektuojant svetainę, prieinamą vartotojams su fizine negalia, taip pat padedama tiems, kurie yra:

 • Klaviatūros valdiklių naudojimas vietoj pelės
 • Stengiamasi spustelėti teisingą puslapio vietą, pavyzdžiui, važiuodamas sunkmečiu
 • Negalima naudoti dviejų rankų, tokių kaip tėvai, laikantys kūdikį rašydami, arba kažkas, kuriam rankos yra sulaužytos
 • Labai lėtas įvedant ar naršant tinklalapį ir (arba) pradedant naudotis internetu

Kaip padaryti savo svetainę prieinamą lankytojams, turintiems fizinę negalią

Kurdami svetainę, prieinamą vartotojams su fizine negalia, pirmiausia turėtumėte apsvarstyti galimybę ją naudoti be pelės. Vartotojams, turintiems fizinę negalią ir silpnumą, klaviatūros valdiklius naudoti daug lengviau nei pelę. Kai kurie vartotojai gali naudoti burnos ar pėdų valdiklius, kuriuos sunku tiksliai nustatyti, arba akių sekimo programinę įrangą, kuri negali sąveikauti su visų tipų tinklalapiais..

Štai keli žingsniai, kuriuos reikia padaryti, kad jūsų svetainė būtų prieinamesnė vartotojams su fizine negalia:

 • Sukurkite daug didesnius mygtukus kad vartotojams būtų lengviau spustelėti mygtuko lauką drebančiais pirštais ar ribotu koordinavimu.
 • Suteikite daug laiko užduotims atlikti, prieš leisdami puslapiui „laikas“. nes fizinę negalią turintiems vartotojams gali prireikti daugiau laiko įvesti tekstą, įvesti ar spustelėti mygtuką.
 • Įsitikinkite, kad visas turinys yra organizuotas logiškai, su aiškiais ir gerai sutvarkytais pavadinimais ir antraštėmis, kad vartotojai, naudodamiesi klaviatūros valdikliais, galėtų naršyti po svetainę logine seka, nesupainiodami dėl kitos parinkties.

Paprastas pritaikymas tinklalapiams: „Jūsų 2020“ pagrindinis vadovas

Išplėstiniai pritaikymo neįgaliesiems patarimai vartotojams su fizine negalia

Daugybė labiau prieinamų funkcijų yra atviros, jei turite programuotoją, kuris gali pakeisti jūsų pagrindinį kodą:

 • Įsitikinkite, kad jūsų svetainė visiškai palaiko klaviatūros valdiklius. Tai turėtų apimti įvairius būdus, kaip paryškinti ar nurodyti pasirinkimą išskleidžiamajame meniu arba pildant formą.
 • Formatuokite ir įveskite turinį taip, kad jis būtų prieinamas pagalbos skaitytojams ir kitas priemones, kuriomis naudojasi žmonės su fizine negalia.
 • Įsitikinkite, kad visas komandas galima suaktyvinti vienu mygtuko paspaudimu. Dauguma fizinę negalią turinčių vartotojų vienu metu gali įvesti tik vieną raktą.
 • Sukurkite svetainę, kuri galėtų reaguoti į valdymą be liečiamųjų, pvz., valdymą balsu, pėdų valdiklius, burnos valdiklius ar akių judesio stebėjimo įrankius.
 • Nustatykite lengvas klaidų ir klaidų taisymo parinktis, nes fizinę negalią turintys vartotojai dažnai paspaudžia klaidingą klavišą arba įveda neteisingą tekstą.
 • Sukurkite mechanizmus, leidžiančius vartotojams praleisti puslapio antraštes, naršymo juostos ir kiti dizaino blokai, nenaudojant pelės.

Prieinamumas vartotojams, turintiems mažai pažintinių galimybių

Tinklalapių vartotojai, turintys mažai pažintinių galimybių, paprastai turi mažesnę trumpalaikę atmintį, stengiasi susikaupti ir yra lengvai išsiblaškę. Jie gali apimti:

 • Asmenys, turintys raidos, mokymosi, suvokimo ar intelekto sutrikimus
 • Asmenys, turintys psichinės sveikatos problemų
 • Senstantys vartotojai, kenčiantys nuo ankstyvosios demencijos stadijos
 • Vartotojai su ADD arba ADHD, autizmo spektro sutrikimais
 • Vartotojai, kuriems trumpalaikė atminties praradimas ir trumpas dėmesys
 • Žmonės, turintys psichinės sveikatos sutrikimų, tokių kaip nerimas ar šizofrenija, kurie gali sukelti sunkumų sutelkiant dėmesį, tvarkant ir (arba) kaupiant informaciją
 • Žmonės, sergantys išsėtine skleroze, ypač recidyvų metu

Kurdami svetainę taip, kad ji būtų prieinama mažai pažintinių galimybių turintiems vartotojams, jūs taip pat padedate vartotojams, kurie:

 • Ar ne gimtoji jūsų kalba
 • Turite žemą raštingumą
 • Neįpratę naudotis internetu
 • Kenčia nuo senėjimo padarinių

Kaip padaryti savo svetainę prieinamą silpnai pažintiniams lankytojams

Kuriant svetainę, prieinamą mažai pažintiniams vartotojams, pradedama nuo turinio, kurį reikia suformuluoti paprasta kalba, trumpomis frazėmis ir labai tiesioginėmis instrukcijomis. Žemi pažinimo gebėjimai ne visada būna kartu su žemu intelektu, todėl svarbu nesikalbėti su šiais vartotojais. Daugelis silpnų pažinimo galimybių turinčių vartotojų prieinamumo poreikių sutampa su tų, kurie turi regėjimo ar klausos sutrikimus, pvz., Klaviatūros valdiklių ir pagalbinių skaitytuvų palaikymas, nuoseklus ženklinimas ir aiškus naršymo dizainas..

Štai keletas svarbių žingsnių, kuriuos reikia atlikti kuriant pritaikymą neįgaliems vartotojams:

 • Naudokite paprastą, tiesioginę kalbą tai nėra pilnas slengo ar painių metaforų
 • Įtraukite aiškinamąsias iliustracijas ir vaizdus šalia teksto (kaip klausos negalią turintiems vartotojams)
 • Venkite ilgų, tankių teksto blokų kuriuos nevaržo vaizdai ar tarpai. Daug lengviau priimti trumpas teksto grupes ir aiškius, mokomuosius vaizdus
 • Nenaudokite teksto, kuris mirksi, mirksi ar slenka visame puslapyje, nes vartotojams užtrunka ilgiau, kol jį perskaito ir įsisavina, ir jie bus sulaikomi dėl regėjimo atitraukimo

Paprastas pritaikymas tinklalapiams: „Jūsų 2020“ pagrindinis vadovas

Išplėstiniai pritaikymo neįgaliesiems patarimai, turintys mažai pažintinių galimybių

Programuotojai gali pridėti daugiau pritaikymo neįgaliesiems funkcijų. Išplėstiniai pritaikymo neįgaliesiems patarimai apima:

 • Skirkite pakankamai laiko lėtesniems skaitytojams reaguoti, užpildykite formas ar pakomentuokite tinklalapį prieš pasibaigiant jo galiojimo laikui
 • Įsitikinkite, kad jūsų svetainės žymėjimą gali perskaityti pagalbiniai ekrano įrenginiai tiems, kuriems sunku suprasti rašytines instrukcijas
 • Įgyvendinti a loginė, hierarchinė navigacijos struktūra kad vartotojams būtų lengva judėti iš vieno puslapio į kitą
 • Pateikite paieškos funkcija ir hierarchinis meniu kad būtų lengviau naršyti
 • Būkite nuoseklūs kurdami savo svetainę, pateikdami nuorodų išdėstymą, tinklalapio struktūrą ir ženklinimo protokolus
 • Padaryti tai vartotojams lengva nuslopinti painias ir atitraukiančias animacijas ir garso įrašą interneto naršyklėse ir daugialypės terpės grotuvuose. Įsitikinkite, kad laikmena neprasideda automatiškai atidarant tinklalapį ir kad ją sustabdyti būtų lengva..
 • Venkite naudoti vaizdinius puslapių dizainus kurio negalima lengvai sureguliuoti naudojant CSS ar žiniatinklio naršyklės valdiklius.

Kaip patikrinti savo svetainės prieinamumą

Jei nesate tikri, kad jūsų svetainė atitinka bendruosius prieinamumo standartus ir gaires, yra daugybė įrankių ir šaškių, kurie gali padėti jums patikrinti atitiktį ir nustatyti, kur reikia patobulinti. Visų pirma, galite paleisti pagrindinius pritaikymo neįgaliesiems patikrinimus, neatsisiųsdami jokių įrankių, tiesiog išbandydami tokius veiksmus kaip teksto dydžio keitimas, nuskaitydami pavadinimus ir tikrindami, ar nėra aukščiau esančių vaizdo žymių. „W3C“ svetainėje rasite pagrindinių prieinamumo peržiūros veiksmų pasirinkimą arba greitam peržiūrai galite naudoti tokius įrankius kaip „User1st“ ir „AChecker“..

Greičiau ir paprasčiau atlikti patikrinimus, jei atsisiųsite vertinimo įrankius. „W3C“ rekomenduoja „Chrome“, „Opera“ ir „Firefox“ žiniatinklio kūrėjų įrankių juostą ir „Internet Explorer“ žiniatinklio pritaikymo neįgaliesiems įrankių juostą, kurios yra nemokami plėtiniai ir prieinamos keliomis kalbomis. Taip pat yra daugybė nemokamų ir mokamų vertinimo priemonių, kurios padės jums.

Kai kurie dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis svetainės pritaikymo neįgaliesiems tikrintuvą, yra:

 • Kokiomis kalbomis ji veikia
 • Kurį standartų rinkinį jis laiko gairėmis
 • Kokius formatus jis tikrina
 • Kokio tipo įrankis tai yra – interneto naršyklėms, programoms mobiliesiems ar staliniams kompiuteriams, komandų įrankiams ir kt.
 • Kiek jis gali patikrinti automatiškai
 • Nesvarbu, ar joje pateikiamos ataskaitos, grįžtamasis ryšys puslapyje, transformacijos ir dar daugiau

Galų gale nėra nė vieno įrankio, kuris galėtų patikrinti, ar jūsų svetainė yra lengvai pasiekiama. Turėsite derinti daugybę skirtingų įrankių, kad galėtumėte įvertinti skirtingus savo svetainės aspektus. Tačiau net ir didžiausias prieinamumo tikrinimo priemonių rinkinys negali išvalyti jūsų svetainės. Tam reikalinga žmogaus priežiūra ir kažkas išbandyti įvairius aspektus, tokius kaip teksto didinimas, puslapių peržiūra naudojant konkrečius žiūrėtojus ir visos kliūtys, su kuriomis gali susidurti neįgalūs vartotojai.

Čia skaitykite apie tai, kaip daugiau nei 95% vyriausybinių svetainių neįtraukia neįgaliųjų vaizdų!

Išvada

Sukurti prieinamą svetainę reikia šiek tiek daugiau laiko ir apgalvoti, tačiau tai atneša daug naudos. Be būtinybės laikytis savo šalies įstatymų ir kitų teisės aktų, prieinamą svetainę yra lengviau naudoti visiems, ji skatina jūsų SEO ir padeda. visiems lankytojams, kad jūsų svetainėje būtų sklandžiau ir maloniau. Tai taip pat atveria jūsų svetainę 15–20% gyventojų, turinčių tam tikrą negalią.

Nors kai kurie veiksmai yra sudėtingesni ir jiems reikia kūrėjo pagalbos, galite padaryti savo svetainę prieinamą nuo pirmosios dienos atlikdami paprastus ir greitus pakeitimus. Prieinamoje svetainėje gali prireikti daugiau darbo, tačiau nekyla abejonių, kad ji verta visiems.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector